PROJEKTY

Stowarzyszenie Branży Eventowej co roku realizuje kilka projektów mających na celu rozwój, edukację i jednoczenie branży MICE.

Zapraszamy do przejrzenia naszych projektów:

Program studium powstał we ścisłej współpracy Wydziału Zarządzania UW i Stowarzyszenia Branży Eventowej. Podstawowym celem studium jest przekazanie szerokiej wiedzy dotyczącej event managementu (zarządzania projektami eventowymi). Zajęcia będą się koncentrowały przede wszystkim na praktycznych aspektach zawodu event managera jednak z uwzględnieniem teoretycznej wiedzy z zakresu komunikacji marketingowej, prawa czy zarządzania projektami. Wykłady prowadzone będą zarówno przez kadrę naukową Wydziału Zarządzania oraz przez wybitnych przedstawicieli branży eventowej: właścicieli agencji eventowych i event managerów. Podzielą się oni swoją wiedzą zdobywaną przez wiele lat przy organizacji wydarzeń różnej skali w Polsce oraz za granicą.

Konferencja Event-Biznes poświęcona jest w pełni tematyce eventu, jako jednego z najskuteczniejszych narzędzi marketingowych, pozwalających dotrzeć bezpośrednio do grup docelowych realizowanych projektów i z powodzeniem realizować cele biznesowe. Spotkanie ma na celu zapoznanie uczestników z nowoczesnymi formami promocji służącymi budowaniu marki oraz ukazanie możliwości i korzyści sprzedażowych i wizerunkowych płynących z wykorzystania event marketingu. Na konferencję zaproszeni zostaną prelegenci stanowiący niepodważalny autorytet w świecie Event Marketingu z bogatym porfolio projektów, zrealizowanych dla największych marek. Program opracowują znawcy branży – Rada Programowa wraz z Stowarzyszeniem Branży Eventow.

Wydarzenie zorganizowane przez stowarzyszenia działające w sektorze gospodarki określanym jako przemysł spotkań stanowi platformę edukacyjną, forum wymiany opinii oraz próbę znalezienia rozwiązań w istotnych dla branży kwestiach. W ciągu pięciu dni konferencji zaproszeni goście i uczestniczy omawiają najistotniejsze, z punktu widzenia rozwoju branży, tematy oraz formułują wnioski i postulaty, których realizacja jest niezbędna, aby Polska nie tylko rozwijała te gałąź gospodarki, ale aby była poważnym graczem na wysoko konkurencyjnym rynku wydarzeń międzynarodowych. Ideą Meetings Week Poland jest także podkreślenie znaczenia branży spotkań dla gospodarki kraju oraz jej autonomicznych wartości.

EventCamp wywodzi się z barcampów organizowanych w Stanach Zjednoczonych, gdzie są to otwarte, interaktywne spotkania ludzi związanych z określoną branżą. Celem jest integracja środowiska, wymiana doświadczeń i pomysłów oraz dobra zabawa.

Dążymy do organizowania konferencji dla szerokiego grona odbiorców, pracowników korporacyjnych zajmujących się wydarzeniami firmowymi, osób zatrudnionych w agencjach eventowych, podwykonawców (np. hotele), freelancerów chcących założyć własną działalność gospodarczą, studentów i wszystkich pasjonatów eventów. Aby sprostać oczekiwaniom tak dużej grupy stworzyliśmy dwa rodzaje spotkań: EventCamp skierowany do młodych ludzi, w dużej mierze studentów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z eventami oraz EventCamp biznes, będący spotkaniem branżowym, podczas którego poruszane są najbardziej aktualne tematy oraz nowinki rynkowe.

Stowarzyszenie Branży Eventowej we współpracy z magazynem BRIEF zorganizowało cykl debat branżowych, które zostały zainaugurowane spotkaniem zatytułowanym „Miejsce eventu wśród narzędzi marketingowych”. W panelu biorą udział przedstawiciele SBE oraz osoby zawodowo związane z organizacją wydarzeń specjalnych. Spotkania są okazją do dyskusji poświęconych polskiej branży spotkań, w dążeniu do profesjonalizacji rynku.  Moderatorem debat jest redaktor naczelny miesięcznika BRIEF – Grzegorz Kiszluk.

Akcja charytatywna Stowarzyszenia, która ma na celu wspieranie najbardziej potrzebujących dzieci. Pierwsza edycja Elfów SBE odbyła się w 2011 roku i zapoczątkowała coroczną tradycję zbiórki darów. Przy okazji Wigilii SBE członkowie Stowarzyszenia, jak i goście hojnie wkładają prezenty pod choinkę, które później dostarczane są do wybranego wcześniej ośrodka. Elfy SBE wspierały już m.in. Słoneczny Dom w Radomiu,  Centrum Zdrowia Dziecka, SOS wioski dziecięce, Stowarzyszenie Pielęgniarsko-Opiekuńcze „Z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie” oraz jego podopiecznych w Ośrodku „Ufność”.