REAKTYWACJA BRANŻY EVENTOWEJ CZYLI EVENT 2.0 – AGNIESZKA CHABER- TOMCZAK ( New Business Director Digital Knowledge Village)

REAKTYWACJA BRANŻY EVENTOWEJ CZYLI EVENT 2.0 – AGNIESZKA CHABER- TOMCZAK ( New Business Director Digital Knowledge Village)

W ramach współpracy z Mice Poland na łamach gazety członkowie SBE wypowiadają się na temat: Reaktywacji branży eventowej czyli Event 2.0. Agnieszka Chaber- Tomczak  New Business Director Digital Knowledge Village pisze:

Zaistniała na początku 2020 roku sytuacja związana z COVID-19 sprawiła, że zarządzanie ryzykiem epidemiologicznym stało się z dnia na dzień nowym, niezbędnym elementem codziennej działalności firm.

Na rynku dość prężnie rozwijają się laboratoria świadczące szybkie testy diagnostyczne w przestrzeniach produkcyjnych i firmowych. Tanie one nie są, ale szybkie już tak. Ich dostępność z jednej strony uświadamia skalę zakażeń, gdyż jak sami ratownicy podkreślają bardzo wiele z wykonywanych testów jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia było przeprowadzone z wynikiem pozytywnym. Są one jednak poza dostępnymi statystykami, gdyż nadal nie wypracowano obowiązku ich zgłaszania do Sanepidu.

Z drugiej strony ich obecność jest realną szansą na reaktywację branży. Następuje bardzo szybka (już w 15 minut) i wiarygodna weryfikacja, czy osoba przebadana zaraża wirusem. Testów nie wykonuje się pojedynczo, a w pakiecie po pięć przebadanych osób. Jeśli wszystkie pięć osób ma negatywny wynik, odczyn testu jest negatywny. W przypadku wyniku pozytywnego każda z pięciu osób jest przebadana indywidualnie. Takie rozwiązanie jeszcze bardziej przyśpiesza badania grupy i może pomóc wielu różnym przedsiębiorstwom wrócić do normalnego funkcjonowania, w tych trudnych czasach.

Studiując kalendarz szczepień przeciwko Covid-19 niewątpliwie musimy uzbroić się w cierpliwość. Sytuacja wymaga dostosowania się do trudnego dla branży eventowej czasu i zaproponowania innowacyjnych, technologicznych rozwiązań, aby móc działać i #NIEODWOŁYWAĆ EVENTÓW. Wstrzymanie się i nierobienie niczego nie jest dobrym rozwiązaniem, bo długofalowo nie przyniesie to dobrego efektu. Dlatego też planujmy nasze wirtualne eventy i organizujmy wirtualne spotkania. Technologia daje nam bardzo dobre rozwiązania, żeby tworzyć naprawdę ciekawe, inspirujące i angażujące eventy online. Wypracowane narzędzia digitalowe z pewnością zostaną i wzbogacą tradycyjne eventy. Pozwolą z większą łatwością przenikać świat offline z online, dając wybór formy uczestnictwa przy zachowaniu bezpieczeństwa.