bilguun ariunbaatar- ARTYSTA WSPIERAJĄCY AKCJĘ ELFY SBE

bilguun ariunbaatar- ARTYSTA WSPIERAJĄCY AKCJĘ ELFY SBE

Nominowany do Wiktorów jako Odkrycie Telewizyjne Roku konferansjer, showman, aktor, komik i piosenkarz, czyli człowiek re(ko)nesansu! Nie za dobrze wychodzi mu wtapianie się w tłum, więc porzucił życie na stepach i zaczął się bratać z ludźmi… Pokochał Polaków, a Polacy pokochali jego. Medialną karierę rozpoczął w Szymon Majewski Show jako reporter fikcyjnej telewizji U1Bator, gdzie dał się poznać publiczności jako niezłomny dziennikarz, wprawiając w zakłopotanie gwiazdy na czerwonym dywanie. Sprawdził się również jako prowadzący w programach HDw3D i w serii zaproszeń na EURO 2012 dla programu Szymon Na Żywo, jak i Kulisy Tańca z Gwiazdami. Zwiedził Polskę wzdłuż i wszerz, sprawdzając gościnność Polaków w podróżniczym programie Puk Puk To My. Po czym wystawił na próbę gościnność celebrytów w Spanie z Gwiazdami.

Pokazał, że jest wytrawnym tancerzem zajmując 2. Miejsce w Tańcu z Gwiazdami i rozwijał swoje wokalne umiejętności w Jaka to Melodia i Twoja Twarz Brzmi Znajomo, wraz z Mateuszem Banasiukiem stworzyć zespół rockowy Lavina.

Jako aktor od trzech lat gra na deskach Och Teatru w spektaklu Udając Ofiarę. Ma za sobą rolę w bollywoodzkiej produkcji Bangistan jako Wong, oraz użyczył głosu dla postaci Jelonka w Gnomeo i Julia.

  1. Bilguunie, ostatnio w mediach głośno było o Twoim życiu osobistym, a przede wszystkim chorobie, z którą walczysz. Jak czujesz się teraz? Czy wracasz już do swoich stałych zajęć?

Rzeczywiście się porobiło… można powiedzieć, że wyskoczyło to na mnie zza krzaków niczym Scoia’tael. Ale opuściłem już pole bitwy, otrzepałem się i nawet przyznam, że mnie dosyć poturbowali… Gdybyście tylko zobaczyli tamtych…:)

2.Depresja to choroba, z którą zmagają się miliony ludzi na całym świecie. Niestety, często jest bagatelizowana. Jak bliscy osób z depresją mogą wspierać chorych w trakcie świąt, dla których ten czas, niekoniecznie jest szczęśliwy?

Żaden ze mnie psycholog, ale z autopsji mogę powiedzieć, że trzeba być… wciągnąć w wir codzienności życia, motywować i wyzywać… rzucać wyzwania znaczy. W depresji upada nasze poczucie wartości…może jest to powiązane z dzieciństwem itp… ale ja po prostu mam na to jeden sposób: przykleić się do najbliższych, tych których kochasz i tyle, bo to jest Twoje szczęście.

  1. Mieszkasz w Polsce od ponad 20 lat. Fantastycznie mówisz po polsku. Domyślam się, że tu jest Twój dom. Od pewnego czasu można zauważyć, że nasilają się nastroje rasistowskie. Czy kiedykolwiek padłeś ich ofiarą?

Jakieś się zdarzają, ale zazwyczaj obracam to w żart, bowiem nie traktuje poważnie tej ideologii. Nieraz udawało mi się zmienić, bądź stłumić tak radykalne zapędy u ludzi… nie ma to przyszłości. Wydaje mi się, że trochę ręki na pulsie być powinno odnośnie prawicy i każdy może mieć swoje zdanie, byśmy tylko pozostali ludźmi.

  1. Jak widzisz swoją dalszą karierę zawodową. Będziesz rozwijał się nadal jako komik, artysta, dziennikarz? Może przygotowujesz się na inne, nowe projekty?

Jak najbardziej będę rozwijał się jako komik, gdyż w moich żyłach jest jeszcze więcej krwinek biało-czerwonych! Niech zobaczą ludzie, co Polska robi z ludźmi! Szykuję się teraz do trasy z moim stand-up’em. Szykuję POWSTANIE !

Wywiad przeprowadziła Patrycja Kulisz.