PATRONAT SBE: Event Mangement 2 – Miejce, Mecenat, Media

Koło Naukowe MERITUM Uniwersytetu Jagiellońskiego organizuje Konferencję Naukową “Event Management II. Miejsce. Mecenat. Media”, która odbędzie się w dniach 06-07.12.2012r. na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ w Krakowie. SBE objęło konferencję patronatem branżowym.

Konferencja stanowi drugą część cyklu dotyczącego zarządzania eventowego. Pierwsza edycja, która miała miejsce w maju 2010r., dotyczyła głównie rozbieżności pomiędzy teoretycznym a praktycznym wymiarem zarządzania eventowego.

Celem tegorocznej edycji jest poszerzenie wiedzy młodych menadżerów kultury z całej Polski zainteresowanych tematyką event managementu, o wiedzę zogniskowaną wokół trzech podstawowych zagadnień:

1. Miejsca, czyli czym dla wydarzeń kulturalnych jest ich lokalizacja, możliwości przestrzeni i jak ten aspekt wspiera realizację projektów, czyli kilka słów o marketingu miejsca w eventach

2. Mecenatu, a więc o tym w jaki sposób organizacje wspierają działalność eventową, jakim kluczem kierują się wybierając wydarzenia, a to wszystko z zupełnie nie poddawanej wcześniej badaniom perspektywy mecenasów.

3. Mediów, jako ostatniego ogniwa oddziaływań w zarządzaniu eventowym, o olbrzymiej sile i znaczeniu na współczesnym rynku wydarzeń kulturalnych. O tym czym media są dla eventu, a czym event dla mediów.

Wykłady i wartsztaty poprowadzą m.in. :

Izabela Helbin, dyrektor ds. marketingu Krakowskiego Biura Festiwalowego: Wykład dotyczący festiwali organizowanych na terenie Krakowa oraz ich wpływu na kształtowanie marki miasta (wykład)

Aleksandra Piotrowska, przewodnicząca Koła naukowego Meritum: Ludzie jako istota działania, czyli o systemach zarządzania wolontariatem na przykładzie eventów organizacji pozarządowych. (warsztat)

Artur Mazur, Channel Manager w Coca-Cola HBC: Wykład dotyczący polityki mecenatu wydarzeń kulturalnych oraz roli mecenatu w rozwoju kulturalnym.

Anna Trzebiatowska, dyrektor programowa Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Off Plus Camera: Miejsce, mecenat, media w eventach z perspektywy dyrektora programowego (wykład)

PEŁEN PROGRAM KONFERENCJI ORAZ INFORMACJE NA TEMAT REJESTRACJI ZNAJDUJĄ SIĘ NA STRONIE : http://eventmanagement2.wordpress.com/

em2-baner

Recent Posts

Leave a Comment