Elfy- eventowcy pomocnikami Świętego Mikołaja- dołącz do akcji charytatywnej

Nazwa naszej akcji charytatywnej to ELFY SBE.
SBE-wiadomo dlaczego, chodzi oczywiście o Stowarzyszenie Branży Eventowej, ale dlaczego Elfy ? W każdej bajce o dobrodusznym starszym Panu z wielką białą brodą, pojawiały się elfy,  czyli pomocnicy Mikołaja. My
jesteśmy właśnie takimi pomocnikami. Wiemy, że Mikołaj nie może być wszędzie, dlatego po raz kolejny organizujemy galę charytatywną, na której darczyńcy o wielkich sercach, będą mogli poruszyć i napełnić miłością i spokojem serca potrzebujących.

Od dziewięciu lat członkowie, partnerzy oraz przyjaciele Stowarzyszenia Branży Eventowej spotykają się na akcji charytatywnej ELFY SBE. Z roku na rok przynosi ona coraz lepsze rezultaty. Każda edycja to kolejni darczyńcy, którzy dzięki swojej szczodrości zmieniają życie innych.

Grudzień to miesiąc cudów i magii. Okres świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra. Spotkania z rodziną i przyjaciółmi. Niekończące się rozmowy przy suto zastawionym stole. Blask świec i choinkowych lampek. Przepełnia nas wdzięczność i miłość. Gdy na twarzach naszych bliskich widzimy uśmiech, chcemy nieść go dalej. Człowiek chce czuć się potrzebny i kochany, dlatego tak bardzo lubi pomagać innym. My również chcielibyśmy wspomóc jak największą liczbę potrzebujących. W tym roku gremium członków zdecydowało, że pomoc skierowana zostanie do dwóch miejsc: ośrodka preadopcyjnego w Otwocku oraz Domu Dziecka Keja w Biskupcu.

Już 10 grudnia 2019r. W warszawskim klubie Stodoła dokona się jeden z tych malutkich świątecznych cudów. W tym dniu przedstawiciele branży eventowej przekażą podopiecznym obydwu tych ośrodków, dary i przedmioty, które dedykowane są konkretnie pod ich potrzeby.

Lista rzeczy niezbędnych w każdym z tych miejsc jest bardzo długa.

Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny (IOP) jest unikalnym w skali kraju i jedynym w województwie mazowieckim ośrodkiem interwencyjnym, przyjmującym noworodki i niemowlęta w nagłych sytuacjach kryzysowych, pozbawionych czasowo lub trwale opieki rodziców. Jego działalność służy ochronie najmłodszych dzieci przed negatywnymi skutkami sieroctwa. Nadrzędnym celem IOP jest jak najszybsze przywrócenie rodziny noworodkom i niemowlakom znalezionym w oknach życia, zostawionym w szpitalach poprzez umożliwienie powrotu do rodziców biologicznych lub powierzenie rodzinie adopcyjnej lub zastępczej. Wśród potrzebnych rzeczy znajdują się termometry, mikrofalówka, prześcieradła i wiele innych. Lista dostępna jest na stronie www.sbe.org.pl w zakładce ELFY.

KEJA. Dom dla Dziecka w Biskupcu to drugi ośrodek, któremu Stowarzyszenie Branży Eventowej postanowiło pomóc. Placówka odpowiada za zapewnienie opieki oraz wychowania dzieciom, które są całkowicie lub czasowo pozbawione opieki rodziców.

Są to dzieci umieszczone głównie po interwencjach policyjnych, na podstawie postanowień sądów, ale również na prośbę rodziny, która ze względu na różne przyczyny zdecydowała się oddać je pod opiekę ośrodka. Wychowankowie są w pełni samodzielni. Sami sprzątają, gotują i piorą wg grafiku ustalonego przez wychowawców. Obecnie w placówce znajduje się szesnaścioro dzieci w wieku od 9 do 19 lat.

Para wychowanków z ośrodka, spodziewa się dziecka. Niezbędne jest zatem dostarczenie wszystkiego, co potrzebne będzie po narodzinach maluszka. (ubranka, pajace, body, czapeczki, kombinezon na zimę itp.),pieluszki muślinowe i flanelowe,śpiworek i pościel do wózka, pościel na zmianę do łóżeczka, ochraniacz na łóżeczko i wiele innych rzeczy, których lista dostępna jest na stronie www.sbe.org.pl w zakładce ELFY

Oprócz pomocy rzeczowej, pomożemy podopiecznym ośrodka w jeszcze inny sposób. W styczniu 2020 roku reprezentanci firm członkowskich odwiedzą placówkę i przeprowadzą w niej remont! W tym celu potrzebujemy również: gipsu, paneli podłogowych, gniazdek i kontaktów do ośmiu pokoi oraz innych rzeczy niezbędnych podczas przeprowadzania remontu.

Gala charytatywna ELFY SBE 2019 to nie tylko okazja do wręczenia darów tegorocznym podopiecznym, ale również uczta dla wszystkich koneserów muzyki, humoru i talentu. To wspaniałe wydarzenie uświetnią swoimi występami artyści znani i lubiani. Galę poprowadzi Krzysztof Łobodziński – człowiek do zadań specjalnych. Aktor, konferansjer i Stand Upista. W kuluarach mówią, że możemy również spodziewać się Krzysztofa, w innej niż konferansjer, roli.

Niezapomniane wrażenia muzyczne zapewnią:

Stefski & Hutch –  artyści którzy kochają muzykę alternatywną, rockowe klasyki i grają to, na co mają ochotę
zespół dziecięcy Różowe Smoki – ich lontem jest pasja, a zapalnikiem muzyka! Cudowni mali muzycy zaśpiewają i zagrają, by wspomóc inne dzieciaki.

Szczyptę magii i czarów, do tego już i tak magicznego wieczoru, doda wspaniały Adrian Pruski, znany bliżej jako Justedishow. Pokochały go miliony widzów programu Mam Talent, gdzie doszedł aż do części finałowej. Adriana można spotkać nie tylko na scenie podczas występów, lecz równie często na ulicy, gdzie zabawia sztuczkami przechodniów.

O dobry humor i błogą atmosferę zadba Bilguun Ariunbaatar, znany dziennikarz, komik i satyryk. Porzucił studia medyczne na Uniwersytecie Warszawskim i zajął się tym, w czym pomaga mu jego szeroki uśmiech – rozśmieszaniem ludzi. Jesteśmy przekonani, że wy również nie przejdziecie obok niego obojętnie.

10 grudnia 2019 roku warszawski klub Stodoła zamieni się w krainę dobra i hojności. Bardzo chcemy, abyście również Wy, zostali jej częścią. Odkryjmy wspólnie, może już trochę zakurzoną, radość płynąca ze dawania innym. Czasem tak niewiele wystarczy, żeby zmienić czyjeś życie.

Wszystkie informacje o tegorocznej edycji ELFÓW SBE, opis ośrodków czy pełną listę niezbędnych dla ośrodków rzeczy znajdą Państwo na stronie: www.sbe.org.pl.

Prosimy o kontakt mailowy: info@sbe.org.pl

Bądź razem z nami w tym wyjątkowym dniu!

 

Recent Posts