Zwiedzanie Eventowej Łodzi, czyli wyjątkowa podróż studyjna po ostatnim nieodkrytym mieście

O tym, że Łódź ma wiele do zaoferowania przemysłowi spotkań, wie każdy, kto ostatnimi czasy był w tym mieście i znalazł chwilę na dokładniejsze poznanie oferty konferencyjno-eventowej. Czasy, gdy w Łodzi wrażenie robiła jedynie Piotrkowska i Manufaktura już dawno minęły, a nowe hotele, obiekty konferencyjne i atrakcje turystyczne wyrastają jak grzyby po deszczu. Niestety, w natłoku codziennych obowiązków nie każdy ma czas, aby poznać prawdziwe eventowe oblicze tego miasta.

Zwiedzanie Eventowej Łodzi realizowane przez Łódź Convention Bureau, we współpracy ze Stowarzyszeniem Branży Eventowej i Hotelem DoubleTree by Hilton Łódź, to projekt mający na celu prezentację możliwości konferncyjno-eventowych miasta Łodzi przedstawicielom ogólnopolskiego przemysłu spotkań.  Podczas tej wyjątkowej podróży studyjnej goście mieli okazję obejrzeć na żywo najważniejsze łódzkie atrakcje turystyczne, hotele i obiekty konferencyjne, a także wziąć udział w wyjątkowych, fabularyzowanych grach miejskich. Była to również szansa na integrację z łódzką branżą spotkań.

Goście przybyli do Łodzi w piątek 09.10.2020, punktualnie o 9:30. Najwyższej jakości transport zapewniony został przez firmę Mazurkas Transport, wyspecjalizowaną m.in. w turystycznych przewozach gości rangi VIP. Pierwszym punktem programu było zwiedzenie, ArtKombinat Scena Monopolis, czyli jeden z najnowszych poprzemysłowych obiektów na eventowej mapie Łodzi. Na bogato wyposażonej w technikę estradową sali, z pokaźną sceną i widownią na 240 osób. Tam odbyły się prezentacje wybranych łódzkich firm i obiektów konferencyjnych. Serię prezentacji rozpoczęła firma Lim8 – specjaliści od techniki eventowej, a jednocześnie firma zarządzająca Sceną Monopolis. Następnie, prezentację ogólną o Łodzi, przedstawiło gościom Łódź Convention Bureau – organizator wydarzenia.

Dalej prezentowały się kolejno: agencja eventowa Loweevents, prezentująca swój najnowszy produkt online – Fotomozaikę; agencja eventowa Acora Events przedstawiająca możliwości wyjątkowej gry miejskiej na tabletach TamTu; hotel Holiday Inn Łódź, czyli czterogwiazdkowy obiekt położony tuż przy ulicy Piotrkowskiej; Stare Kino Cinema Residence – unikalny aparthotel w iście filmowym stylu; Instytut Europejski – pałacowe venue dysponujące ponad 1000 m2 powierzchni konferencyjnej; Studio Arterion – przestrzeń w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej, idealna do organizacji wydarzeń hybrydowych i online; Vienna House Andel’s, czyli unikalny poprzemysłowy hotel, tegoroczny zdobywca MP Power w kategorii Unique Venue; Studio Baccaro – kameralna przestrzeń spotkań i warsztatów kuchennych w wyjątkowych przestrzeniach modnej strefy OFF Piotrkowska.

Po prezentacjach goście zjedli pyszny lunch w przyległej Restauracji Arteria, którą wyróżnia industrialne wnętrze i otwarta na salę kuchnia w której dania przygotowywane są jedynie z najwyższej jakości produktów. Wizyta w Monopolis zakończona została zwiedzaniem tego wyjątkowego kompleksu. Warto wspomnieć, że niedawno Monopolis, nagrodzone zostało w prestiżowym międzynarodowym konkursie architektonicznym MIPIM Awards 2020 w kategorii Mixed-Use.

Drugim przystankiem na trasie zwiedzania był kolejny postindustrialny obiekt, czyli Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, zlokalizowany w pobliży Ksieżego Młyna, osiedla wpisanego na listę Polski Pomników Historii. Miejsce, w którym co roku odbywają się jedne z największych w Łodzi festiwale: Fotofestiwal oraz Łódź Design Festival. Miejsce to zrobiło na gościach olbrzymie wrażenie. Przyjezdną grupę zachwyciła również Atlas Arena, czyli znana na cała Polskę hala widowiskowa z trybuną na prawie 14 000 miejsc. Kompleks Miejskiej Areny Kultury i Sportu na który składa się Atlas Arena, hala sportowa Sport Arena oraz piłkarski Stadion Miejski przy Al. Unii Lubelskiej był kolejnym przystankiem na trasie zwiedzania.

Przedostatnim punktem piątkowego programu był Hotel DoubleTree by Hilton Łódź, partner strategiczny wydarzenia, w którym też goście spędzali noc. Po przyjeździe, zameldowaniu i chwili odpoczynku, grupa zwiedziła ten największych hotel konferencyjny w Łodzi. Oprócz pokoi i bogatego zaplecza SPA, goście zwiedzili też potężne hale eventowe znajdujące się w przestrzeniach dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych, która obecnie przekształcona jest w centrum konferencyjne Hotelu. Ponad 5000 m2, kilkanaście metrów wysokości i doskonałą akustyka pomieszczeń na pewną zapadły przyjezdnej grupie w pamięci. Na długo zapamiętana zostanie także wytworna, czterodaniowa kolacja w hotelowej restauracji Four Colours.

Kolacja w hotelu nie kończyła jednak wydarzenia – w ręcz przeciwnie, wieczorna część dopiero się zaczynała. Grupa przyjezdnych planistów spotkań, w doskonałych nastrojach, ruszyła na podbój „eventowej Łodzi” specjalnie podstawionym Imprezowym Tramwajem od MPK Łódź. Dobrą atmosferę zapewniała muzyka, kolorowe światła oraz animacje Loweevents. Celem przejażdżki był kompleks EC1 Łódź – Miasto Kultury, którego przestrzenie konferencyjno-eventowe goście mieli okazję zwiedzić. Inspekcję obiektu, ze sławną Halą Maszyn na czele, urozmaicały występy artystyczne zorganizowane przez Brava Gente, czyli zespół artystów, organizatorów i producentów różnego rodzaju wydarzeń artystycznych. W trakcie zwiedzania EC1 goście mieli okazję usłyszeć na żywo Prząśniczkę – hymn Łodzi, a także wiele klasycznych, polskich motywów filmowych.

Ostatnim punktem programu był odbywający się również w EC1, a dokładniej w Centrum Nauki i Techniki, wieczór integracyjny z udziałem przedstawicieli łódzkich obiektów konferencyjnych, agencji eventowych i dostawców usług konferencyjnych. Integracja rozpoczęła się od występu ITO Teatr – zawodowych aktorów, improwizatorów i pasjonatów „adrenaliny scenicznej”, z których część wywodzi się z kultowego, łódzkiego Teatru Improwizacji IMPRO Atak!. Po solidnej dawce śmiechu goście zeszli wspólnie do wyjątkowych postindustrialnych przestrzeni wystaw czasowych, gdzie czekał na nich wyśmienity catering od firmy Silver Catering oraz muzyka i DJ od Brava Gente. Przestrzeń integracji wyposażona została w meble od Rentabar.pl oraz oświetlenie od Grupa Dj Show. Kompleksową organizacją wieczoru integracyjnego zajęła się agencja Acora Events.

Krótki czas snu zrekompensowały wygodne łóżka w hotelu DoubleTree by Hilton Łódź, więc grupa była gotowa na kolejną dawkę wiedzy o ofercie konferencyjnej miasta. Drugi dzień Zwiedzania Eventowej Łodzi rozpoczął się od wizyty w EXPO-Łódź, a w największym powierzchniowo obiekcie MICE w Łodzi. Następne w kolejności zwiedzania było doskonale zlokalizowane kombo hoteli Novotel Łódź Centrum oraz Ibis Łódź Centrum. Zwiedzanie obydwu hoteli urozmaicały występy muzyczne i pokazy taneczne w iście łódzkim klimacie, zorganizowane przez agencję Eventy Diamenty, która wspólnie ze wspomnianymi hotelami przygotowała niezwykle przyjemną przerwę kawową z atrakcjami w jednej z sal konferencyjnych hotelu Novotel.

W dalszej kolejności goście wsiedli do specjalnie podstawionego Trambusa – zabytkowego tramwaju na kołach autobusu, którym w towarzystwie XIX-wiecznego fabrykanta Karola Scheiblera pojechali zwiedzać ulicę Piotrkowską. Zabawny przewodnik opowiadał  łódzkie ciekawostki, gdy grupa mijała kolejne zabytkowe kamienice przy głównej ulicy miasta – to wszystko w ramach tzw. dynamicznego, fabularyzowanego eventu Lądowanie na Ziemi Obiecanej.

Końcowym przystankiem Trambusa był piękny, monumentalny pałac Pomorska 21 – dawny Dom Towarzystwa Kredytowego. Starannie odrestaurowany obiekt pełni dziś funkcję czysto eventową. Zorganizować można tu różnego rodzaje bale, wytworne gale, a także konferencje i kongresy. Największe wrażenie na gościach zrobiło serce pałacu – Sala Balowa. Z Pomorskiej 21 uczestnicy pojechali prosto do trzygwiazdkowego Hotelu Tobaco, gdzie czekał na nich pyszny lunch w Restauracji U Kretschmera. Niewątpliwym atutem zarówno hotelu jak i restauracji jest doskonała lokalizacja oraz wyjątkowa i gościnna obsługa w dawnej, przedwojennej fabryce.

Ostatnim przystankiem w programie zwiedzania był otwarty w marcu 2019 roku Hotel Puro Łódź Centrum. Ten nadzwyczajny, designerski hotel zachwycił gości nieprzeciętnym wyposażeniem oraz niepowtarzalnym widokiem na znajdujący się po drugiej stronie ulicy Pałac Poznańskich. Na zakończenie wizyty na gości czekała jeszcze specjalna gra miejska zorganizowana przez SEVEN Event Group – dostawcę rozwiązania technologicznego mooveTeam, oraz Grupę Fabricum – zarządzającą Muzeum Fabryki w Manufakturze, która w czasie gry odpowiedzialna była za fabułę i animatorów. Podzieleni na grupy uczestnicy zostali wyposażeni w nowoczesne tablety i wspólnie ze Ślepym Maksem – gangsterem z przedwojennej Łodzi, planowali obrabować łódzkiego króla bawełny Izraela Poznańskiego.

Podsumowanie gry odbyło się w Spirit Barze na piątym piętrze hotelu Puro, gdzie goście mieli okazję skosztować pysznych słodkich przekąsek przygotowanych przez hotel. Nie zabrakło też pokazu muzycznego kapeli Bigiel Banda – grupy łódzkich artystów śpiewających, których marzeniem jest nadanie drugiego życia piosenkom i pieśniom łódzkich fabryk, podwórek, czy sal balowych. W tym jakże łódzkim klimacie Zwiedzanie Eventowej Łodzi powoli dobiegło końca, a goście, choć zmęczeni, z pewnością wrócili do swoich domów pełni pozytywnej łódzkiej energii i pomysłów na realizację wyjątkowych wydarzeń w Łodzi. Tym samym ostatnie nieodkryte miasto zostało przed uczestnikami Zwiedzania Eventowej Łodzi odkryte.

Recent Posts