Warszawa! Miasto bezpiecznych eventów.

Firmy eventowe, jako pierwsze odczuły skutki COVID-19. I niestety jako ostatnie będą mogły wrócić do normalnego funkcjonowania. Niestety, kolejne rządowe tarcze nie odpowiadają na potrzeby finansowe branży, a brak jasnych wytycznych co do terminów jej otwarcia, zamraża wiele firm i mam tylko nadzieję, że nie na zawsze – powiedziała Anna Auksel-Sekutowicz radna m. st. Warszawy, na wtorkowym spotkaniu przedstawicieli branży eventowej, które odbyło się w Pałacu Kultury i Nauki.

Spotkanie zorganizowane zostało przez radną miasta Annę Auksel-Sekutowicz i Dagmarę Chmielewską ze Stowarzyszenia Branży Eventowej. Celem przedsięwzięcia było wypracowanie procedur odmrażania wydarzeń w polskich miastach oraz zaangażowania ważnych lokalizacji i instytucji dla kultury, sportu oraz eventu. W ramach projektu odbyły się konsultacje z ekspertami w zakresie prawa, bezpieczeństwa i walki z epidemią, w celu stworzenia wspólnego dokumentu zawierającego wytyczne organizacji „bezpiecznego eventu”, które zostaną przesłane w najbliższym czasie do Ministerstwa Rozwoju i wszystkich prezydentów miast w Polsce.

Dagmara Chmielewska, dyrektor zarządzająca SBE – Stowarzyszenie Branży Eventowej poszło o krok dalej w swoich działaniach. Zdajemy sobie sprawę, że wszystkie procedury i restrykcje otrzymujemy z samej góry. Jednak to, co wydarzy się na samej górze dotyczy nas – czyli te osoby, które organizują wydarzenia. Stąd pomysł stworzenia inicjatywy Warszawa! Miasto Bezpiecznych Eventów, przy której działa Rada do Bezpiecznych Eventów i opracowanie dokumentu z propozycjami realizacji eventów w nowych dla nas warunkach. Tym samym zachęcamy do dołączania innych miast oraz Instytucji z sektora eventowego do rozmów z lokalnymi władzami.

Dokument został opracowany na bazie doświadczeń organizacji międzynarodowych europejskich i amerykańskich oraz skonsultowany nie tylko z wieloma przedstawicielami całej branży, ale także z ekspertami ds. bezpieczeństwa, epidemiologii oraz prawa, którzy wsparli prace Rady swoim doświadczeniem i wiedzą – powiedziała Żaneta Berus, członkini zarządu SBE. I dodała – Prace nad dokumentem dla całego sektora MICE: eventów korporacyjnych, konferencji i kongresów oraz targów zostały zainicjowane przez Zarząd SBE na prośbę branży, aby samorząd mógł łatwo wcielić je w życie od razu po wejściu w życie głównych wytycznych ze strony MR dotyczących warunków odmrażania tego sektora gospodarki.

Branża eventowa to ważna część gospodarki Warszawy i Polski, jej bezpieczne odmrożenie jest kluczowe dla tysięcy zatrudnionej w niej osób. Cieszę się, że jej przedstawiciele opracowali założenia bezpiecznego powrotu do organizacji targów, konferencji i kongresów. Do wszystkiego trzeba się dobrze przygotować – podsumował Paweł Rabiej, wiceprezydent m. st. Warszawy.

W spotkaniu udział wzięli:

Pawel Rabiej – wiceprezydent m. st. Warszawy
Anna Auksel-Sekutowicz – radna m. st. Warszawy

Marta Chmielewska – prezeska zarządu SBE
Żaneta Berus – członkini zarządu SBE
Renata Razmuk – członkini zarządu SBE

Dagmara Chmielewska – dyrektor zarządzająca SBE

Alicja Głuszek – fundacja FOH
Katarzyna Gadomska – Łódzka Organizacja Turystyczna

Mateusz Czerwiński – wiceprezes WOT

Michał Kibil – adwokat, partner zarządzający Kibil i Wspólnicy Sp. K.
Iwona Basiaga – managerka ds. epidemiologii w firmie IMPEL
Andrzej Kruczyński – współwłaściciel CSAT oraz wiceprezes Instytutu Bezpieczeństwa Społecznego

Link do pobrania dokumentu:  http://sbe.org.pl/rada-do-spraw-bezpiecznego-eventu/?fbclid=IwAR24LZ219w-UAAtdasgwSao2DNJAeoymJMtThDaBaOmRr51wlTUDDe6TJiw

Recent Posts