Vocalove – Artyści wspierający akcję elfy sbe

Listopad 2016. Media społecznościowe obiega elektryzująca wieść: „Powstaje niezwykły nie-chór. W najbliższą sobotę rusza casting.

Już 3 grudnia odbędzie się otwarta próba nowego dużego zespołu wokalnego, grupy śpiewającej na głosy – Vocalove! Vocalove ma już przygotowane aranżacje, wyposażone miejsce do pracy a nawet własne studio nagraniowe i zapewniają mnóstwo dobrej muzyki i świetnej zabawy.”

i… stało się! W wyniku trzech prób otwartych został wyłoniony podstawowy skład zespołu. Kto został wybrany? Pełni energii pasjonaci z dobrym słuchem i umiejętnością wspólnego śpiewania na głosy i odnalezienia się w harmonii. Tak po prostu. Są wśród nas ludzie bardzo młodzi (18+) i młodzi duchem (40+ ? ), znający nuty studenci i absolwenci studiów muzycznych, zawodowi wokaliści i osoby, dla których nuty są po prostu taką fajną grafiką na pięciolinii, są ekstrawertycy i introwertycy przeżywający wszystko w paśmie wewnętrznym… Różni nas wiele: wiek, wykształcenie, temperament, doświadczenie, wykonywany zawód… łączą coraz silniejsze więzy przyjaźni i wspólna pasja.

I tak właśnie, dzięki spotkaniu Gabrieli Kunert (naszej Matki Założycielki, która pewnego dnia pomyślała sobie „Hmmm… Pośpiewałabym sobie… Założę zespół! J ) z Agnieszką i Piotrem Hajdukami zaczęła się nasza wielka muzyczna przygoda, świetna zabawa i ciężka praca, pot i łzy (również te ze śmiechu), próby, wyjazdy, koncerty…

1.Na waszej stronie na Fb widnieje, że tęskniliście za śpiewaniem i teraz w nowym składzie wracacie do swojej pasji. To znaczy ze już kiedyś istniało Vocalove?

Nie Vocalove nie istniało ale każdy Voclaovianin 😉 miał w młodości do czynienia ze śpiewaniem i na czas jakiś zaprzestał.

 

2.Ile osób liczy obecnie wasza grupa? Macie dużą rotację wśród członków zespołu?

Duża rotacja w zasadzie uniemożliwiłaby istnienie grupy. Tak więc szczęśliwie rotacja jest nieduża i mamy bardzo pewny trzon zespołu. W tej chwili mamy ok 20 osób w składzie.

 

3.Przeprowadzacie nabory do Vocalove? Czy każdy może do was dołączyć?Przeprowadzamy nabory, ale nie każdy może dołączyć. Chętna osoba musi zostać przesłuchana i musi wykazać się uzdolnieniami w kierunku śpiewania na głosy. To nie znaczy, że musi być gotowym wokalistą, niemniej potrzebny jest ten specyficzny talent do odnajdywania się w harmonii wokalnej.

 

4.Jak udaje wam się połączyć obowiązki zawodowe i rodzinne z próbami ?

Aaaaa bardzo trudno, ale cóż robić trzeba walczyć i starać się rozsądnie układać plan zajęć.

 

5.Co zaśpiewacie na gali Elfy SBE 2019 ? Pojawi się George Michael i jego nieśmiertelne Last Christmas w Waszej aranżacji ?

Generalnie śpiewamy w systemie ZMZ co oznacza znane mocno zmienione. Będziemy śpiewać znane utwory w mocno pozmienianych wersjach. I niestety nie, nie pojawi się Last Christmas ale jeśli spotkamy się za rok to coś podobnego będzie.

 

Wywiad przeprowadziła Patrycja Kulisz.

Recent Posts