SBE W SPRAWIE ZAGROŻENIA TEATRU KAMIENICA

Stowarzyszenie Branży Eventowej, którego członkiem od lutego br. jest warszawski Teatr Kamienica, pragnie poinformować, że z całą mocą wspiera i popiera starania jego dyrektora, Emiliana Kamińskiego, o wyjaśnienie głośnej już w mediach próby bezprawnego przejęcia przestrzeni foyer teatru. Teatr Kamienica, jako pierwsza instytucja kultury, dołączyła do grona lokalizacji zrzeszonych w Stowarzyszeniu Branży Eventowej (SBE), stając się tym samym, oprócz świetnie prosperującego teatru, ważnym miejscem na eventowej mapie Warszawy. Emilian Kamiński, ceniony aktor, angażujący się nie tylko w rozwój polskiej kultury, ale również w działalność prospołeczną, zaangażował się także w życie i działalność polskiej branży eventowej. SBE pragnie poinformować, że utrata tego wyjątkowego miejsca byłaby wielką stratą zarówno dla branży, jak i wszystkich stołecznych miłośników teatru.

Teatr Kamienica stał się ważnym miejscem na eventowej mapie Warszawy. Dysponując przystosowaną do organizacji różnego rodzaju wydarzeń przestrzenią oraz przyjazną, doświadczoną kadrą jest miejscem chętnie wybieranym przez przedstawicieli branży eventowej i ich zleceniodawców. Możliwość połączenia realizowanych tam spotkań z dostępnymi w repertuarze teatru spektaklami teatralnymi, wystawianymi na trzech scenach, dodatkowo buduje wyjątkową atrakcyjność eventową tego obiektu. Emilian Kamiński osobiście zadbał o dostosowanie i wyposażenie teatru w niezbędną zarówno do realizacji spektakli, jak i innych wydarzeń kulturalnych i biznesowych infrastrukturę.

Teatr Kamienica aktywnie angażuje się w życie SBE i samej branży. Był m.in. gospodarzem przeprowadzonej na początku roku debaty w ramach cyklu merytorycznych spotkań mających na celu edukację, wymianę wiedzy i doświadczeń oraz integrację polskiej branży organizacji spotkań.

Emilian jest człowiekiem wyjątkowym. Jest też osobą niezwykle zajętą, dlatego jest dla nas ogromnym zaszczytem, że angażuje się w prowadzone przez nas projekty i naszą – SBE – statutową działalność. Znamy doskonale historię Emiliana, który dla Teatru Kamienica poświęcił kilkanaście lat życia, angażując się w remont budynku, w którym się teatr mieści, a następnie w rozwój sceny, która na stałe zapisała się już w świadomości mieszkańców Warszawy. Z uwagą obserwujemy toczącą się obecnie wokół Teatru sytuację i całym sercem wspieramy stanowisko Emiliana. Nie wyobrażamy sobie, by miał on utracić dzieło swojego życia, owoc ciężkiej pracy, wspieranej przecież od lat przez m. st. Warszawa. Liczymy na to, że sprawiedliwość i zaangażowanie Emiliana wygrają i sytuacja zostanie wyjaśniona, a sam Emilian bez przeszkód będzie mógł nadal tworzyć i rozwijać ten niezwykły projekt, jakim jest Teatr Kamienica – powiedziała Marta Dunin-Michałowska, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Branży Eventowej.

Recent Posts

Leave a Comment