REAKTYWACJA BRANŻY EVENTOWEJ CZYLI EVENT 2.0- ANETA KLEPACKA-KOŁBUK (Dyrektor Generalny MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel****)

W ramach współpracy z Mice Poland na łamach gazety członkowie SBE wypowiadają się na temat: Reaktywacji branży eventowej czyli Event 2.0 Aneta Klepacka- Kołbuk (Dyrektor Generalny MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel****) pisze:

Przyszłość branży eventowej na dziś w mojej opinii nie napawa optymizmem.

O dużych wydarzeniach typu kongresy, konferencje, targi czy koncerty możemy myśleć nie wcześniej niż na przełomie jesieni i zimy.

Niestety pozostała nam jedynie możliwość organizacji wydarzeń online, ale to tylko kropla w morzu potrzeb.

Nawet w przypadku stopniowego odmrażania naszej branży nie będziemy mogli liczyć na dynamiczny powrót do sytuacji sprzed pandemii.

Po pierwsze z tego względu, że część klientów w dalszym ciągu będzie się obawiało o bezpieczeństwo uczestników danej imprezy a po drugie dużo firm zarówno w roku ubiegłym jak i bieżącym odnotowało znaczny spadek obrotów i w związku z tym za wszelką cenę będzie szukało oszczędności a takie z pewnością znajdą przy organizacji wydarzeń w internecie.

Znaczący wpływ na przyszłość branży spotkań i jej przetrwanie na rynku będzie miała dalsza pomoc  otrzymana od rządu, bo ta którą już udało nam się uzyskać jest niewystarczająca na pokrycie wszystkich kosztów i utrzymanie miejsc pracy.

Nie mniej jednak w przypadku mojej firmy MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel oraz Mazurkas Catering 360 już teraz przygotowujemy plan działań, który będziemy chcieli wdrożyć tak szybko jak tylko pozwoli nam na to sytuacja w kraju.

Recent Posts