Pałac Kultury i Nauki bardziej dostępny dla osób z niepełnosprawnościami

Pod koniec marca br., rozpoczął się montaż nowych dźwigów windowych, umożliwiających osobom z niepełnosprawnościami komfortowe użytkowanie powierzchni Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Od 2 lipca dostępne są dla odwiedzających dwie windy, usytuowane przy teatrach:Dramatycznym i Studio. Nowe dźwigi są wygodne, nowoczesne i zamontowane w uzgodnieniu z konserwatorem zabytków.

1 sierpnia br., podpisana została umowa na montaż kolejnych dwóch wind, co ułatwi osobom z niepełnosprawnościami korzystanie z oferty Narodowego Muzeum Techniki oraz Kinoteki. Zakończenie montażu przewidziane jest na koniec października br. Zarząd Pałacu Kultury i Nauki planuje montaż nowych dźwigów windowych, przy każdym, głównym wejściu do budynku.

„Dostępność najmłodszego ale i flagowego, warszawskiego zabytkuPałacu Kultury i Nauki, powinna być jednakowa dla wszystkich” – takimi słowy Prezes Zarządu, Rafał Krzemień motywuje zasadność montowania nowych wind. „Niezmiernie cieszy fakt, że inwestor- Miasto Stołeczne Warszawa, przychylił się do naszego projektu, a osoby z niepełnosprawnościami będą mogły bez przeszkód odwiedzać Pałac Kultury i Nauki. Do końca października przyszłego roku, każde główne wejście dostosowane będzie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami”.

Windy są ogólnodostępne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

 

Recent Posts