Międzynarodowe Centrum Kongresowe i SPODEK Katowice nową firmą członkowską Stowarzyszenia Branży Eventowej

Do grona lokalizacji eventowych należących do Stowarzyszenia Branży Eventowej dołączyło

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach.

Jest to wyjątkowy obiekt na mapie miejsc dedykowanych biznesowym wydarzeniom w Polsce. Oddany do użytku w 2015 roku wyróżnia się postindustrialną estetyką oraz użytecznym designem. To miejsce łączące funkcję kongresową, konferencyjną, wystawienniczą, targową i widowiskową. Odbywają się tu kongresy, w których udział bierze kilkanaście tysięcy osób, kameralne spotkania biznesowe, szkolenia i wykłady, targi oraz wystawne bankiety. Obiekt przeznaczony jest dla 15 000 użytkowników i wraz z sąsiadującym Spodkiem stanowi jedną z największych aren spotkań kongresowo – wystawienniczych i widowiskowo – sportowych w kraju przeznaczoną dla 26 000 gości. Bezpośrednie połączenie obiektów podziemnym przejściem ułatwia komunikację gości i zachęca to realizacji wydarzeń wykorzystujących potencjał obu obiektów. Ceniąc sobie komfort naszych klientów zadbaliśmy o szeroki wachlarz usług, który obejmuje m.in. opiekę Event Managera. spedycję, dedykowaną zabudowę targową i sceniczną, indywidualną obsługę IT/AV, czy usługi cateringowe. Dzięki tak kompleksowemu podejściu, jesteśmy w stanie obsłużyć nawet najbardziej wymagające realizacje. Cyklicznie realizowane są tu: Europejski Kongres Gospodarczy, Intel Extreme Masters, Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, 4 Design Days, Auto Profi Show, czy Festiwal Tauron Nowa Muzyka. W 2018 roku obiekty gościły Konferencję ws. zmian klimatu COP 24.

www.mckkatowice.pl, www.spodekkatowice.pl

 

Lokalizację w Stowarzyszeniu Branży Eventowej reprezentować będzie pan Marcin Stolarz- manager, posiadający wiedzę i doświadczenie w zarządzaniu projektami, obiektami oraz sprzedaży w sektorze MICE. Drogę zawodową rozpoczynał jako Kierownik Wydziału Sportu i Kultury Urzędu Miasta Chorzowa, by następnie zdobywać dalsze doświadczenie jako Zastępca Kierownika Centrum Konferencyjnego & MICE na Stadionie Narodowym w Warszawie.  Konsultant ds. operacyjnych podczas EHF EURO 2016. Od trzech lat prezes zarządu w PTWP Event Center- zarządcy Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Spodka w Katowicach.

 

W Stowarzyszeniu Branży Eventowej jest 10 ważnych lokalizacji z mapy wydarzeń w Polsce. Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach jest jedno z najważniejszych na południu Polski. Angaż firm i obiektów lokalnych jest efektem działań rozwoju Stowarzyszenia w ramach podwyższenia standardów, edukacji oraz świadomości organizacji wydarzeń w skali ogólnopolskiej.

Recent Posts