Łódź gotowa na turystów biznesowych – bezpieczeństwo gości przede wszystkim!

Łódź dokłada wszelkich starań, aby odwiedzający je turyści biznesowi oraz organizatorzy wydarzeń byli w mieście bezpieczni. Łódź Convention Bureau pomaga organizatorom planować wydarzenia tak, aby były zgodne z obowiązującymi wytycznymi. W mieście funkcjonuje Łódzka Rada ds. Bezpiecznego Eventu, działająca we współpracy z ogólnopolskim Stowarzyszeniem Branży Eventowej w ramach projektu „Polska: Kraj Bezpiecznych Eventów”. Coraz więcej łódzkich hoteli posiada także certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej „Obiekt Bezpieczny Higienicznie”.

Wydaje mi się , że nadszedł już czas znoszenia ograniczeń dotyczących spotkań, konferencji, targów i małych eventów. (…) I tu ważne są takie inicjatywy jak program „Polska krajem bezpiecznych eventów”, które mogą profesjonalnie przygotować miasta i regiony do funkcjonowania w nowej rzeczywistości  „po Covidowej” i do organizacji eventów, kongresów targów oraz innych wydarzeń – mówi Jacek Caputa, event manager w Grupie Żywiec.

W ramach programu ‘Polska! Krajem bezpiecznych eventów’, Stowarzyszenie Branży Eventowej wszechstronnie wspiera kolejne miasta oraz samorządy w jak najpełniejszym powrocie do działania, obecności turystycznej, biznesowej i eventowej. Łódź pokazuje jak należy odnaleźć się w nowych realiach, zapewniając bezpieczeństwo (ze szczególnym wskazaniem na kwestie sanitarne) turystom i uczestnikom spotkań biznesowych. Korzystając z wiedzy ekspertów – m.in. SBE, Łódzkiej Organizacji Turystycznej – Łódzka Rada ds. Bezpiecznego Eventu wdrożyła procedury i rozwiązania dzięki którym goście branży MICE w Łodzi mogą czuć się naprawdę bezpiecznie.

Ponowne uruchomienie branży eventowej to kolejny, ważny dla nas krok w procesie odmrażania gospodarki. Jesteśmy gotowi na to, aby bezpiecznie realizować imprezy targowe i konferencje – zarówno B2B jak i B2C. W trosce o zdrowie wszystkich odwiedzających, dokładamy wszelkich starań, aby eventy organizowane w obiektach takich jak EXPO-Łódź przebiegały w sposób zgodny z wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa wypracowanymi przez Polska Izbę Przemysłu Targowego wspólnie z Ministerstwem Rozwoju i Głównym Inspektorem Sanitarnym – mówi Anna Adamska-Makowska, Prezes Expo-Łódź.

Łódź Convention Bureau, wyspecjalizowana jednostka Łódzkiej Organizacji Turystycznej, oferuje bogaty pakiet wsparcia dla organizatorów wydarzeń takich jak konferencje, kongresy, targi czy podróże motywacyjne dla pracowników. Biuro pomaga w wyborze hotelu, obiektu konferencyjnego czy restauracji, która spełnia odpowiednie wymogi higieniczno-sanitarne. Dodatkowo ŁCB przekazuje gotowe karty ryzyka dostosowane do rodzaju organizowanego wydarzenia. Łódź Convention Bureau dostarcza również informację o firmach oferujących testy na koronawirusa i inne usługi związane z prewencją epidemiologiczną. Biuro pomaga również dostosować wydarzenia do odpowiednich wytycznych GIS i rozporządzeń rządowych.

Recent Posts