Kilkudziesięciu nowych profesjonalnych event managerów

Kilkudziesięciu nowych profesjonalnych event managerów

W ramach VII edycji Studium Event Management specjalistyczne wykształcenie zdobyło ponad
20 event managerów. Sukcesem zakończyła się 7. edycja Studium Event Management na Uniwersytecie Warszawskim, prowadzonego przez Stowarzyszenie Branży Eventowej i Fundację na rzecz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

 

W roku akademickim 2018/2019 zajęcia koncentrowały się na praktycznych aspektach zawodu event managera, z uwzględnieniem teoretycznej wiedzy z zakresu komunikacji marketingowej, prawa czy zarządzania projektami. Wykłady prowadziła kadra naukowa Wydziału Zarządzania UW oraz praktycy
– przedstawiciele branży eventowej.

„Z dużą satysfakcją odnotowujemy rosnący profesjonalizm polskiej branży eventowej. Coraz więcej realizacji, w tym również zagranicą. Aby temu sprostać trzeba nieustanie się rozwijać, podnosić swoje kwalifikacje. I SBE, razem z  Wydziałem Zarządzania UW, w tym pomaga. Program Studium ewoluuje, uważnie słuchamy naszych studentów i absolwentów, więc jestem przekonana, że w październiku kolejnych kilkudziesięciu studentów rozpocznie już 8. edycję Studium” – mówi  Marta Chmielewska, Prezes Stowarzyszenia Branży Eventowej, odpowiadająca za obszar edukacji w Zarządzie SBE.

„Siedem edycji Studium Event Managementu to czas, w którym rodzima branża MICE przeszła sporą ewolucję. Nasi wykładowcy mieli i mają okazję wspierać działania na rzecz podnoszenia standardów oraz kształtowania polskiego rynku eventowego. Jesteśmy dumni, że Wydział Zarządzania UW jest tak aktywnym uczestnikiem tego procesu” – mówi dr Robert Pietrusiński, Prezes Fundacji na Rzecz Wydziału Zarządzania UW.

Program studium obejmował 168 godzin zajęć, m.in. takie bloki tematyczne jak: komunikacja marketingowa, charakterystyka branży eventowej, event marketing, planowanie, produkcja
i realizacja eventów, przygotowanie briefów, ofert oraz kosztorysów eventowych, wykorzystanie Internetu i mediów społecznościowych w eventach, bezpieczeństwo imprez masowych, efekt WOW, psychologia eventów czy sztuka prezentacji i wystąpień publicznych.

Sporą część edukacji stanowią spotkania i panele dyskusyjne, pozwalające na poznanie studium przypadków oraz nawiązanie bezpośrednich relacji. Co roku program studium jest aktualizowany, zgodnie z potrzebami uczestników. Tym samym coraz większy nacisk jest kładziony na aspekty praktyczne, wykorzystanie nowoczesnych technologii przy organizowaniu wydarzeń.

Absolwentami siedmiu edycji Studium są m.in. pracownicy agencji eventowych, reklamowych i PR, działów zarządzania zasobami ludzkimi, przedstawiciele administracji publicznej, właściciele MŚP, a także reprezentanci hoteli, lokalizacji i obiektów eventowych. Studium kierowane jest również do osób, które dotychczas nie miały możliwości pracy w branży eventowej, ale interesują się jej działalnością.

Na zakończenie roku Studenci otrzymali możliwość uzyskania tytułu SBE Junior na okres 12 miesięcy. Tym samym stają się pełnoprawnymi członkami Stowarzyszenia, a więc mogą brać aktywny udział w jego pracach, a także korzystać na preferencyjnych warunkach z udziału w wydarzeniach organizowanych przez SBE.

Studium skierowane jest zarówno do osób, które są zainteresowane pracą w zawodzie Event Managera, jak i tych, które zajmują się już organizacją wydarzeń na co dzień i chciałyby usystematyzować oraz poszerzyć swoje kompetencje w tym obszarze. W szczególności zajęciami powinni zainteresować się pracownicy agencji eventowych, reklamowych i PR, firm HR, pracownicy korporacji, hoteli i obiektów eventowych, przedstawiciele administracji publicznej, właściciele małych i średnich przedsiębiorstw.

VIII Edycja Studium Event Management rozpocznie się w listopadzie 2019 r. Liczba miejsc ograniczona. Dokumenty można składać do października br.:

Wydział Zarządzania Uniwersytet Warszawski

  1. Szturmowa 1/3 pok. B004

mail: zgoszenia@wz.uw.edu.pl

Opis Studium znajduje się na stronie:

https://sbe.org.pl/projekty/studium-event-management/.