Jesień w EXPO Kraków: nowe wydarzenia – nowe wyzwania!

Specjalistyczne targi, podczas których można umieścić ciężkie maszyny (lub nawet zbudować dom), to nadal wyzwanie, którego wiele obiektów wystawienniczych dosłownie nie potrafi udźwignąć.
EXPO Kraków jest wyjątkiem w zakresie organizacji dużych targów business-to-business, które dotyczą branż wykorzystujących spory sprzęt.
W dniu otwarcia Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków rozpierała nas duma ze stworzenia idealnego obiektu do organizacji specjalistycznych targów. Ciężkie maszyny, duży sprzęt, monumentalne stoiska – na to wszystko znajdzie się miejsce w halach EXPO. Imponująca nośność podłogi, powierzchnia nieograniczona filarami, duże drewniane dźwigary to tylko niektóre z najważniejszych dowodów na to, że jesteśmy w stanie zorganizować zarówno mniejsze wydarzenia, jak i targi branżowe na zaawansowanym poziomie.
W tym roku pod względem wykorzystania możliwości technicznych obiektu zachwyciły nas pierwsze w Krakowie Targi Przemysłu Piekarskiego i Cukierniczego BAKEPOL – wydarzenie dla branży piekarniczo-cukierniczej, organizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. Przyjęcie tak zaawansowanych pod względem sprzętu targów wymaga wyjątkowego przygotowania ze strony obiektu. Mnóstwo maszyn do produkcji ciasta, potężnych pieców i imponujących, wysokich stoisk mieliśmy okazję zobaczyć w weekend 12-14 września. Musimy przyznać, że potrzeby tej branży skłoniły nas do przyjęcia zupełnie nowej perspektywy, jeśli chodzi o budowę stoisk – zarówno hala Wisła, jak i hala Dunaj przeobraziły się w zachwycające jedno- i dwupoziomowe kawiarnio-cukiernie.

Kolejnym nowym wydarzeniem w naszym obiekcie były targi Evertiq Expo, które odbyły się 17 października. Jest to wspólna marka targów organizowanych przez firmę Evertiq – serwisu informacyjnego dla branży elektronicznej w Europie. Wydarzenie, które odbyło się w EXPO Kraków, to połączenie targów oraz konferencji dla branży elektronicznej. Poza naszym krajem, Evertiq organizuje te jednodniowe wydarzenia w Szwecji i Finlandii. W EXPO Kraków gościliśmy 115 wystawców, prezentujących swoje oferty produktów i usług dla branży elektronicznej. Firmy reprezentowało w sumie ponad 350 osób, a łączna liczba wszystkich uczestników to około 1000 osób. To wydarzenie charakteryzował duży minimalizm jeśli chodzi o stanowiska – wykłady, warsztaty i targi prowadzone były w formule table-top. Oprócz targów i części konferencyjnej, uczestnicy mieli również okazję skorzystać z warsztatów prowadzonych przez profesjonalistów.

Nowe, ciekawe eventy to coś, co niezmiennie ekscytuje zespół EXPO Kraków. Każde nowe wydarzenie jest dla nas wyzwaniem – zarówno przed, jak i w trakcie realizacji. Wciąż zaskakują nas możliwości obiektu, które odkrywamy wraz z kolejnymi pomysłami naszych klientów. Nie ma dla nas realizacji nie do udźwignięcia!

 

 

Recent Posts