EXPO ARENA – Największe w Polsce Wschodniej Centrum Targowo – Konferencyjne – gotowe do realizacji najbardziej wyszukanej imprezy targowej.

Zakończony został II etap rozbudowy obiektu Expo Arena w ramach projektu ARENA OSTRÓDA CENTRUM TARGOWO KONFERENCYJNE WARMII I MAZUR – współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Tym samym Expo Arena stała się największym w Polsce Wschodniej Centrum Targowo-Konferencyjnym, a zarazem drugim co do wielkości w kraju.

Powierzchnia kompleksu wynosi obecnie blisko 58 tys. m2, a powierzchnia konferencyjna – z nieograniczonymi możliwościami podziału przestrzeni – ponad 2 tys. m2.

4 najnowocześniejsze technicznie hale, 1500 miejsc parkingowych, restauracja dla 800 osób, stwarzają warunki do organizacji każdego wydarzenia, zarówno o zasięgu krajowym jak i międzynarodowym. Te wartości i liczby nadały nowy wymiar branży targowo- konferencyjnej w Polsce i na świecie.

Wartość całej inwestycji przekroczyła 188 mln. zł., w tym wartość dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Budżetu Państwa wyniosła 48 137 594, 46 zł.

Potencjał Expo Areny docenili już Wystawcy z całej Polski. Potwierdzeniem jest kalendarz imprez na rok 2015, w którym już w tej chwili na jeden termin nakładają się dwie a nawet trzy duże imprezy targowe, najważniejsze z nich to: Międzynarodowe Targi Meblowe MTP, APJ – Targi Przemysłu Jachtowego czy Targi AMIA – dedykowane producentom akcesoriów i półfabrykatów do produkcji mebli.

Uroczyste otwarcie nowej części Centrum Targowo – Konferencyjnego Expo Arena w Ostródzie, odbędzie się 11 kwietnia 2015 r. i zbiegnie się z organizowanymi w tym czasie Targami sportowo-rekreacyjnymi VITAL SPORT ARENA.

W wydarzeniu inauguracyjnym udział wezmą Przedstawiciele Władz Wojewódzkich i Samorządowych Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Wykonawcy oraz wszyscy Partnerzy biznesowi związani z Projektem.

Jesteśmy przekonani, że jedna z największych inwestycji ostatnich lat, stanie się dumą dla całego regionu.

 

Recent Posts

Leave a Comment