EKO EVENTY, EKO CERTYFIKATY, EKO PRZYSZŁOŚĆ

Stowarzyszenie Branży Eventowej, którego misją jest wprowadzanie nowych trendów czy edukacja branży zdecydowało się wprowadzić elementy chroniące przyrodę, świat i oczywiście nas samych. Jest nią koncepcja „zielonych eventów” i co za tym idzie „eko certyfikatów” dla wydarzeń, usług oraz produktów.

Siła przemysłu wydarzeń została zauważona podczas Szczytu COP26 w Glasgow. Od listopada 2021 roku branża eventowa została wpisana w strategię globalnych zmian na rzecz ochrony środowiska. W Wielkiej Brytanii niemal natychmiast został wprowadzony program „Road to COP26. Event Sector Transformation” zainicjowany przez Race to Zero, United Nations Climate Change Secretariat, Positive Impact, SME Climate Hub.

Eko eventy to zdecydowanie przyszłość branży. Jest to również kierunek, w którym każde świadome przedsiębiorstwo powinno zmierzać. Jeśli dziś firmy same nie zadbają o ochronę środowiska poprzez zastosowanie proekologicznych rozwiązań zarówno wewnątrz swoich organizacji, jak i na podczas eventów świat i globalne zmiany wymuszą to na nich prędzej czy później.

Europejskie Centrum Jakości i Promocji oraz Stowarzyszenie Branży Eventowej opracowało procedury przyznawania ekocertyfikatów.

Może ubiegać się o nie:

  • Firma
  • Usługa
  • Produkt
  • Zielony event

Zielony znak jakości ma być powszechnie rozpoznawalnym symbolem i informacją dla rynku, że jego posiadacz działa z poszanowaniem środowiska.

Co należy zrobić?

  1. Złożyć wniosek EKO CERTYFIKAT 

Co wydarzy się potem?

  1. Wniosek zostanie rozpatrzony
  2. Przydzielimy Ci specjalistę
  3. Uzupełnimy dokumentację
  4. Zdecydujemy o przyznaniu certyfikatu
  5. Będziemy weryfikować, czy kontynuujesz procedury eko eventu

Jeśli masz dodatkowe pytania zapraszamy do kontaktu: info@sbe.org.pl