Co nowego w EXPO Kraków?

Sezon jesienny w EXPO Kraków tradycyjnie upłynie pod znakiem targów. Wśród nich znajdują się zarówno targi branżowe, skierowane do branż specjalistycznych, jak i targi konsumenckie, otwarte dla szerokiej publiczności. Do pierwszej kategorii zaliczają się tak uznane imprezy jak  Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SyMas czy  Międzynarodowe Targi  Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT EXPO®. Dotarcie do klienta biznesowego stanowi nie lada wyzwanie dla zespołów targowych ze względu na wąską specjalizację obu branż – imponująca liczba branżowych zwiedzających, którzy co roku rejestrują się na targi, pokazuje jednak, że wysiłek jest opłacalny, a zainteresowanie bardzo duże. Rekordową frekwencję notują również targi gastronomiczno-hotelarskie i winiarskie HORECA®/GASTROFOOD®/ENOEXPO®, które od ponad ćwierć wieku gromadzą wystawców i ekspertów z branży, z roku na rok poszerzając ofertę i zyskując na znaczeniu.

Zupełnie inne zadania stawiają przed organizatorami targi konsumenckie, gdzie aby przyciągnąć odwiedzających, trzeba postawić na dodatkowe atrakcje i bogaty program towarzyszący. Tak będzie wyglądała druga edycja Targów Seniora w Krakowie – wydarzenia, które łamie stereotyp osoby starszej i w tym roku ponownie będzie odpowiedzią na wciąż rosnące zapotrzebowanie dotyczące aktywnego spędzania czasu w tej szczególnej grupie wiekowej. Na odwiedzających czekają – obok rozbudowanej strefy wystawienniczej – koncerty, występy i prelekcje. Ukoronowaniem miesiąca będą 22. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie, od przeszło dwudziestu lat gromadzące miłośników literatury z całego świata, które stały się już dla miasta imprezą ikoniczną. Odwiedzający mogą liczyć na spotkania z ulubionymi autorami, ciekawe dyskusje i wykłady, a przede wszystkim na zapoznanie się z szeroką, aktualną ofertą wydawniczą.

Poza imprezami organizowanymi przez Targi w Krakowie  EXPO KRAKÓW gości także imprezy innych organizatorów. Swoją niszę w EXPO Kraków znaleźli m. in. specjaliści i miłośnicy branży beauty z całego świata, którzy w listopadzie tego roku po raz kolejny zgromadzą się w Krakowie z okazji 38. Międzynarodowego Kongresu i Targów LNE.

Jeszcze inną formułę będą miały odbywające się dwa razy do roku Targi Młodej Pary, które na stałe zagościły w kalendarzu EXPO Kraków. Podczas kolejnej edycji już po raz szósty spotkają się tu specjaliści związani z branżą ślubną, prezentując przyszłym Parom Młodym pełen asortyment produktów i usług. Wśród atrakcji jak zwykle można się spodziewać pokazów mody, lekcji tańca i prezentacji eksperckich.
To nie wszystko! EXPO Kraków to przecież nie tylko targi. W trzecim tygodniu listopada hale wystawiennicze zmienią się w ogromne sale egzaminacyjne dla niemal 3000 osób! Jest to możliwe wyłącznie dzięki szczególnej konstrukcji hal, nieograniczonej filarami ani ścianami działowymi – powstała w ten sposób otwarta przestrzeń pozwala na zaaranżowanie sali egzaminacyjnej o przejrzystym układzie, spełniającej wymogi egzaminu państwowego. Dostęp do rozbudowanego kompleksu toalet i możliwość adaptacji przestronnego, zlokalizowanego centralnie lobby na punkt rejestracji uczestników umożliwiają sprawną organizację egzaminu nawet przy takiej liczbie osób.

Po egzaminach czas na chwilę wytchnienia. W EXPO Kraków umiemy się także dobrze bawić! Grudzień to czas myślenia o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia i nadchodzącym Nowym Roku. Ostatni miesiąc roku upłynie nam na bankietach, podczas których obiekt będzie mógł w pełni zaprezentować swoje możliwości adaptacyjne. Czy chodzi o kolację zasiadaną dla kilku tysięcy biesiadników, czy o salę koncertową z rozbudowaną infrastrukturą sceniczną, czy wymyślne dekoracje – każdy koncept jest możliwy do zrealizowania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem wydarzeń w EXPO Kraków: http://expokrakow.com/pl/kalendarz.html.

Recent Posts