Warsztaty

Centrum Zdrowia Branży Eventowej 

Jeszcze przed pandemią mówiło się, że zawód event managera jest w pierwszej piątce najbardziej stresujących profesji w skali globalnej. W trakcie pandemii nasz stres dosięgł najwyższej skali. Wahania emocjonalne oraz huśtawka nastrojów towarzyszy nam prawie każdego dnia. Jako producenci eventów sprawiamy radość innym. Staramy się dostarczyć wytchnienie, rozrywkę, emocje oraz dawkę edukacji lub adrenaliny na najwyższym poziomie. Taka jest nasza praca. Często w pogoni za pracą zapominamy o sobie. Stowarzyszenie Branży Eventowej, które skupia przedstawicieli agencji eventowych, dostawców i lokalizacji doskonale rozumieją potrzeby dbałości o dobrą kondycję psychiczną oraz dbałość o równowagę emocjonalną. Dlatego z Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii oraz Tancerzami.pl przygotowali warsztaty samorozwoje, artystyczne i taneczne dla reprezentantów branży eventowej tworząc Centrum Zdrowia Branży Eventowej - inaczej program warsztatów rozwojowych, które odbęda się 12 stycznia 2022 roku jako część Forum Branży Eventowej i charytatywnej akcji ELFY Stowarzyszenia Branży Eventowej.

PROGRAM:

10:00 - 10:10 - Inauguracja

10:10 - 10:55 - Sztuka ma moc! - jak sztuka może pomóc w nowoczesnej psychiatrii - Anna Sikorska ( Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii)

11:00- 11:40 - Adolescencja, proces separacji indywidualnej- Anna Nartowicz  (Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii)

11:45- 12:15 - Taniec w kręgu - na podstawie dawnych tańców słowiańskich - Margo Yavaryna

12:20- 12:50 - Uwalniamy emocje w technice współczesnych improwizacji w tańcu - Kinga Gintowt i Ania Bul

12:55- 13:35 - Rola wsparcia rodzinnego w dobie COVID - Anna Nykiel  (Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii)

13:40- 14:10- Śmiech to poważna sprawa! -Piotr Sady propagator Grlotologii (nauki o śmiechu) i Aerobowych Ćwiczeń Śmiechowych

14:15- 14:45 - Dynamiczna ekspresja i latynoski luz: salsa i merengue - Silvia Lula Raźna

14:50- 15:20 - Taniec Hawajski Hula i polinezyjskie Ori, zgodne z filozofią Huny, taniec medytacyjny, choreografia Mateusz Wiszniewski oraz choreografie tradycyjne poprowadzą Tancerze.pl

15:20 - 15:30 - Zakończenie i podsumowanie

Warsztaty poprowadzą:

Anna Sikorska

Dyplomowany arteterapeuta, muzyk, psychoterapeuta w trakcie 5-letniego Całościowego Szkolenia Systemowo – Psychodynamicznego organizowanego przez Fundację KONTEKST na rzecz Rozwoju Psychoterapii i Terapii Rodzin, założycielka SensArte – Centrum Arteterapii w Warszawie.

Swoje doświadczenie w dziedzinie arteterapii buduje od 2013 holistycznego dbania o zdrowie psychiczne i fizyczne człowieka. W latach 2013 – 2017 współpracowała z Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie

jako arteterapeuta i od 2016 roku jako koordynator do spraw terapii zajęciowej. Od 2015 roku współpracuje z Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Zagórzu przy projektach szkoleniowych i profilaktyki zdrowia psychicznego dla młodzieży i pracowników Urzędu Marszałkowskiego oraz w Poradni dla Osób z Autyzmem Dziecięcym w Warszawie, gdzie prowadziła do października 2021 roku arteterapię indywidualną i grupowe zajęcia TUS. Od września 2020 do września 2021 roku współpracowała również z Oddziałem Dziennym SPZLO Praga Północ oraz przy Projekcie wsparcia osób doświadczonych Kryzysem Psychicznym organizowanym przez IPiN w Warszawie. W ramach SensArte – Centrum Arteterapii w Warszawie koordynuje pracę arteterapeutów przy realizowanych projektach, organizuje i prowadzi szkolenia w ramach autorskiego programu edukacji arteterapeutycznej „Akademia Arteterapii”, realizuje warsztaty i szkolenia z arteterapii dla placówek oświatowych i terapeutycznych oraz szkolenia w ramach programów CSR dla firm. Prowadzi sesje indywidualne arteterapii oraz sesje terapii rodzin.

Wykładała arteterapię na studiach podyplomowych m.in. na APS w Warszawie oraz na WSH w Radomiu.

Prywatnie miłośniczka tańca i muzyki flamenco.

Anna Bul

Taniec Współczesny: uwalnianie emocji poprzez improwizacje ciałem

Anna Nartowicz

PSYCHOLOG, LOGOPEDA

Ukończyła 5-letnie magisterskie studia z psychologii, a także 2-letnie podyplomowe z logopedii. Aktualnie realizuje 4-letnie szkolenie z psychoterapii w nurcie integracyjnym. Pracuje w zawodzie, a swoje doświadczenia zdobywa pracując z dziećmi i młodzieżą w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii Zagórze, w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży oraz w Poradni dla Osób z Autyzmem Dziecięcym w Warszawie i w Józefowie. Oprócz tego wiedze zdobywa na różnorodnych szkoleniach specjalizacyjnych.

Prowadzi konsultacje i poradnictwo w zakresie funkcjonowania i rozwoju dzieci i młodzieży. Prowadzi również procesy diagnostyczne zgłaszających się pacjentów, a także terapie indywidualne i grupowe. Rodziców wspiera spotkaniami opartymi na psychoedukacji i wsparciu.

Mateusz Wiszniewski

Hawajski taniec Hula

Anna Nykiel

Psycholog, psychoterapeuta, terapeuta rodzinny i par.

Ukończyła całościowe systemowo - psychodynamiczne szkolenie w Krakowskiej Katedrze Psychiatrii UJ, studium Przeciwdziałanie Przemocy w Rodzinie oraz Przeciwdziałanie depresji i zaburzeniom okołoporodowym. W trakcie szkolenia z Analizy Prenatalnej.

Od wielu lat związana z Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii oraz Warszawskim Szpitalem dla Dzieci gdzie prowadziła psychoterapię dla dzieci i rodzin oraz warsztaty dla rodziców. Prowadzi własną praktykę psychoterapeutyczną Centrum Pomocy Dziecku i Rodzinie Dobrzy Psycholodzy. Pracuje z rodzinami i parami, w szczególności z rodzinami których dzieci doświadczają wyzwań rozwojowych.

Margo Yavaryna Kubenkevich

Słowiańskie tańce w kręgu oraz taniec dawny

Piotr Sady

propagator Grlotologii (nauki o śmiechu) i Aerobowych Ćwiczeń Śmiechowych

Optymista, entuzjasta Śmiechu, rozweselacz. Wierzy, że Śmiech i optymizm to najlepsi lekarze. Zaraża energią, bo śmiech to poważna sprawa!

Sylwia Lula Raźna

Salsa i samba: latynoski luz

Warsztaty będzie prowadził:

Krzysztof Łobodziński

AKTOR, KONFERANSJER, WOKALISTA, PREZENTER RADIOWY.

W swojej pracy wykorzystuje zmysł obserwacji, refleks, intuicję i poczucie humoru.
Kocha poznawać nowych ludzi i słuchać ich historii. Uwielbia też opowiadać historie i hipnotyzować słuchaczy.
Po każdym poprowadzonym wydarzeniu upewnia się w tym, że jest na właściwym miejscu.

Wolne chwile spędza w kinie i przy fortepianie. Jeśli kiedyś scena przestanie go pasjonować, zostanie kierowcą miejskiego autobusu.

https://www.krzysztoflobodzinski.pl/