Brill AV Media- “Tradycyjnie wakacje zakończyliśmy warsztatami.”

 

W Warszawskim Centrum EXPO XXI wzięło udział blisko dwustu uczestników naszych szkoleń. Przez dwa dni równolegle prezentowaliśmy tajniki Techniki Koncertowej oraz Przegląd rozwiązań AV dla nowoczesnego biura.

 

„Nasze warsztaty są już swego rodzaju stałym punktem w wakacyjnym kalendarzu wielu naszych klientów. W tym roku postanowiliśmy przybliżyć naszym uczestnikom przebieg prac realizacyjnych związanych z koncertem, który stanowi częsty element wielu wydarzeń, a odpowiednio dobrana technika ma znaczący wpływ na jego odbiór. Na profesjonalnie przygotowanej scenie umożliwiliśmy naszym gościom prześledzenie instalacji zespołu, dokładnego przebiegu próby i koncertu, tłumacząc wszystkie elementy i tajniki tego procesu. Formuła warsztatowa została bardzo pozytywnie przyjęta przez uczestników – stawiamy na pokazanie technologii od kuchni i wyjaśnienie zasad działania poszczególnych rozwiązań, a nie tylko zaprezentowanie naszej oferty.”

podsumowuje Michał Czerniak, Dyrektor Zarządzający Brill AV Media.

Warsztaty z zakresu techniki koncertowej były prowadzone przez dyrektora technicznego Brill AV Media, Wojtka Kosiorka, który od wielu lat jest realizatorem dźwięku pracującym z największymi muzykami w Polsce. Omówione były między innymi przepisy BHP; harmonogram montaży; weryfikacja warunków i możliwości obiektu; planowanie występów wielu zespołów na jednej scenie; ridery nagłośnieniowy/ oświetleniowy i multimedialny, czy programowanie oświetlenia oraz multimediów na potrzeby koncertu. Po zapoznaniu się z podstawowymi elementami nagłośnienia, oświetlenia i multimediów uczestnicy mieli możliwość prześledzenia prac na scenie przy grających na żywo zespołach. Opięcie zespołu, współpraca z  nim na scenie, ruch riserów, przeprowadzenie próby były zaprezentowane naszym uczestnikom bez tajemnic dając możliwość poszerzenia wiedzy o techniczny aspekt koncertu.

Przed publicznością składającą się w głównej mierze z pracowników agencji eventowych, z dobrze skrywaną tremą zagrały 2 zespoły będące częścią projektu MY NAME IS NEW wytwórni Kayax:

Hyper Son, których muzyka jest wyjątkowym połączeniem indie popu, hip hopu i elektroniki oraz The Bullseyes, będący potężnym alt-rockiem z prawdziwie olbrzymią dozą chwytliwości.

Dzięki stworzonej z myślą o początkujących muzykach inicjatywie wytwórni Kayax mają Oni wraz z pozostałymi debiutantami projektu, możliwość zaprezentowania swojej twórczość szerszej publiczności oraz zaczerpnięcia wiedzy jak profesjonalnie pokierować swoją karierą.

 

W tym samym czasie na innej sali odbywały się warsztaty „Przegląd rozwiązań AV dla nowoczesnego biura”. Prelegentami byli: – David Lesch; Hubert Karasiewicz; Andrzej Pawluś i Wojciech Łobacz.

Prezentację rozwiązań AV dla nowoczesnego biura rozpoczął David Lesch CEO AV Media, który przedstawił prezentację pod tytułem „Prawda o biurowym życiu”. W jej trakcie słuchacze mogli dowiedzieć się nie tylko o aktualnych trendach urządzania biur lecz także prześledzić rosnące tempo zmian sposobu pracy.

Po tym wystąpieniu goście zapoznali się z najnowszymi rozwiązaniami z zakresu systemów rezerwacji sal. Goście dokonywali testowych rezerwacji oraz sprawdzali funkcje dostępne z poziomu paneli.

Po sesji „hands-on” przy panelach rezerwacyjnych przyszła pora na prezentacje rozwiązań bezprzewodowej komunikacji wideo. Uczestnicy warsztatów samodzielnie weryfikowali jak działają  nawet najbardziej rozbudowane systemy zdolne do przesłania treści 4K. Wśród dostępnych urządzeń znalazły się produkty firm Barco ,Polycom, Kramer, Crestron Airmedia oraz Airtame.

Ostatnia część warsztatów poświęcona była systemom Unified Communication. Uczestnicy mogli przetestować łatwość i efektywność połączeń wideokonferencyjnych wraz ze współdzieleniem treści pomiędzy użytkownikami różnych platform UC. Uczestnicy testowali rozwiązania najważniejszych producentów, których integratorem jest nasz Firma.

 

Opinie uczestników i partnerów

„Warsztaty Brill AV Media to z pewnością najlepszy sposób na zapoznanie się z tajnikami techniki eventowej z jakim miałem do tej pory styczność. Lepszym jest już tylko realizacja imprezy, ale jasne jest,  że to trochę za późno na naukę. Największym atutem warsztatów była bez wątpienia prezentacja wszystkich omawianych rozwiązań „na żywo”, a miłym zaskoczeniem występ dwóch młodych i dobrze zapowiadających się zespołów. Nie mniej ważna była jednak ogromna wiedza i wieloletnie doświadczenie prowadzącego i za razem Dyrektora Technicznego Brill Av Media, Wojtka Kosiorka.”

Jarosław Kruk

Partner w MICEART

 

„Warsztaty nam się bardzo podobały, mnóstwo przydatnej wiedzy i pomysłów na realizacje”

Katarzyna Dębska

Event Manager POWER Sp. z o.o.

 

„Warsztaty zrobiły na nas bardzo duże wrażenie. Profesjonalnie przygotowana część teoretyczna oraz praktyczna. Doświadczony prowadzący, który przekazał mnóstwo pożytecznej wiedzy. Bardzo cieszymy się z uczestnictwa :-)”

Wioletta Kurpiella

Event Manager w Grupie Eventowej Compani

 

„Warsztaty Brill AV Media to zdecydowanie pozycja obowiązkowa dla każdego, kto jest jakkolwiek związany z organizacją czy produkcją koncertów. Dzięki szkoleniom, nasi artyści z projektu My Name Is New mogli spróbować swoich sił przed najbardziej wymagającą publicznością, branżą zajmującą się organizacją eventów, ale również i sprawdzić samych siebie na profesjonalnym sprzęcie. Przeprowadzenie szkolenia na żywym organizmie to wspaniała sprawa, a co więcej mocno zapadająca w pamięć. Z pewnością to nie ostatnie warsztaty, na których pojawimy się razem z projektem i wytwórnią.”

Maria Dudek
My Name Is New & Marketing Specialist

 

Partnerzy wydarzenia:
Warszawskie Centrum EXPO XXI
Nowoczesne miejsce na mapie stolicy, przygotowane do profesjonalnej obsługi wszelkiego rodzaju wydarzeń specjalnych. Popularny i lubiany obiekt, zlokalizowany przy ulicy Prądzyńskiego 12/14, gości w ciągu roku ponad 200 różnego rodzaju imprez, także cyklicznych, w tym wystawy, konferencje, eventy zamknięte, pokazy mody, seminaria, bankiety, targi, imprezy kulturalne i sportowe oraz koncerty. Obiekt położony jest w bliskiej odległości nie tylko od Dworca Centralnego czy Zachodniego, ale i międzynarodowego lotniska im. Fryderyka Chopina/ Okęcie. Jest to znaczne udogodnienie zarówno dla uczestników imprez spoza Warszawy, jak i dla zagranicznych gości. Obecnie EXPO XXI oferuje gościom ponad 20 000 m² specjalistycznej powierzchni, w tym 13 500 m² powierzchni w czterech halach, 1 500 m² powierzchni w ramach dziesięciu sal konferencyjnych i pokojów do rozmów oraz 5000 m² terenu ekspozycji zewnętrznej z parkingiem na 1500 samochodów. Obiekt jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Kayax
Kayax to pierwsza w Polsce firma w branży muzycznej pracująca w modelu 360 stopni, czyli zajmująca się artystami na wszystkich poziomach ich działalności, od reprezentowania ich interesów na zasadach managementu, przez promocję, marketing, PR, bookowanie ich występów, reprezentowanie praw autorskich twórców, aż po wydawanie ich płyt. Założycielami wytwórni płytowej są Kayah oraz jej wieloletni manager i przyjaciel, a także partner w interesach – Tomik Grewiński. Formalnie „Kayax” to management i agencja koncertowa, a „Kayax Production & Publishing”, to wytwornia płytowa i publishing. Pod koniec 2018 roku, Kayax powołał do życia projekt My Name Is New, będący inkubatorem dla artystów solowych oraz zespołów.

Mazurkas Catering 360°
Lider rynku cateringowego w Polsce, obsługujący największe i najbardziej prestiżowe wydarzenia. Świadczy swoje usługi zarówno podczas małych spotkań, jak i masowych realizacji również na szczeblu dyplomatycznym. Zaprasza do współpracy najbardziej zdolnych kulinarnych mistrzów – od sierpnia 2015 nawiązał długofalową współpracę z Arkadiuszem Zuchmańskim – pierwszym Polakiem, który zdobył Gwiazdkę Michelin. Obsługiwał między innymi: Szczyt NATO 2016, 41 sesję Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO w Krakowie, Galę otwarcia The World Games, Europejski Kongres Gospodarczy, Verva Street Racing, Tour de Pologne 2017 i wiele innych.

MocArt Group. Creative Media Production House

Firma dostarcza na potrzeby marketingu kreatywne treści foto&video w sposób zintegrowany wykorzystując różne media, swoje doświadczenie i kompetencje. Event marketing jest obszarem na którym działają od wielu lat, realizując setki projektów. Wysokie wymagania jakie stawia zmieniający się rynek oraz rozwój internetu powodują wzrost znaczenia video marketingu. Ich produkcje fotograficzne, filmowe, animacyjne oraz prezentacyjne realizowane są z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań i technologii zarówno na etapie tworzenia jak i post produkcji.

Rent Design
27 000 produktów, fachowa obsługa i własna flota samochodowa, dostępne na życzenia klientów 24h na dobę.
Rent Design to lider wypożyczalni mebli w Polsce. Wśród oferowanych produktów posiada tylko takie, które charakteryzują się wzornictwem na najwyższym, światowym poziomie. Meble Rent Design pojawiają się ok. 2000 razy w roku na różnego rodzaju eventach i innych, wysokiej klasy wydarzeniach. Dzięki potężnej flocie samochodowej firma zapewnia klientom transport w wybrane miejsce w Polsce i Europie, montaż i demontaż mebli oraz profesjonalne doradztwo w zakresie ustawiania i funkcjonalności wszystkich produktów.

Brill AV Media – międzynarodowa firma działająca od wielu lat na rynku usług audiowizualnych w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, przy współpracy z partnerami z Węgier, Czech, Słowacji i Austrii (oneAVteam). Brill AV Media kompleksowo obsługuje każdy event, zapewniając pełne spektrum urządzeń technicznych, jak i profesjonalne doradztwo na każdym etapie organizacji wydarzenia. Firma posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie usług typowo konferencyjnych takich jak: tłumaczenia, głosowania czy wideokonferencje, jak również specjalistycznych technologii wideo, a także realizacji i odpowiedniego doboru nagłośnienia oraz oświetlenia.  Więcej: www.brillavmedia.pl | www.facebook.com/BrillAVMedia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Recent Posts