RÓŻOWE SMOKI- ARTYŚCI WSPIERAJĄCY AKCJĘ ELFY SBE

RÓŻOWE SMOKI to ogień i petardy!

Ich lontem jest pasja, a zapalnikiem muzyka. Dopiero zaczynają swoją drogę muzyczną, ich próby trwają zaledwie rok, a już stawiają przed sobą wysokie cele.

Uczą się, śpiewają, grają na gitarach, piszą własne, mądre i potrzebne światu tekst oraz mają już za sobą pierwsze koncerty, m.in. jako główna atrakcja muzyczna na otwarcie nowej auli widowiskowej Centrum Zdrowia Dziecka oraz na finale WOŚP, gdzie mieli też swoją wartościową puszkę. Już teraz wiedzą co to znaczy pomagać i czerpać z tego ogromną radość.

Cały czas szkolą swój warsztat muzyczny, pragną spełnić swoje największe marzenie, grać dla nas do końca świata! W planach nagranie własnej płyty.

 1. To przepiękna inicjatywa kiedy tak utalentowani mali muzycy jak wy, pomagają innym potrzebującym dzieciom. Czy to wasz pierwszy występ na gali charytatywnej?

Dziękujemy 🙂 Nad talentem też trzeba pracować, robimy to 2 razy w tygodniu, uwielbiamy nasze próby i bycie razem.

To nie jest nasz pierwszy koncert charytatywny. Były już trzy. Pierwszy dla OSP Zalesie, piknik zorganizowała straż pożarna, zbieraliśmy pieniądze na nowy wózek inwalidzki dla chorej dziewczynki Ady. Kolejny to finał WOŚP 2019 w Lesznowoli, tu mieszkamy, przyszło bardzo dużo ludzi, mieliśmy swoją puszkę i uzbieraliśmy ponad 1 000 zł na Fundację WOŚP, Aniela z Bibą jeszcze zaśpiewała na dużej scenie na rynku w Grójcu na finale WOŚP dwie nasze piosenki i “takie chwile jak te”, nie mógł być wtedy cały zespół.

Nasz ostatni, najważniejszy koncert był z okazji otwarcia nowej auli widowiskowej w Centrum Zdrowia Dziecka, byliśmy tam jedyną atrakcją, dzieci płakały ze szczęścia, to było piękne.

Wiemy, że trzeba pomagać, lubimy to robić, czujemy wtedy szczęście.

 1. Powiedzcie proszę kim jesteście i z ilu członków składa się Wasz zespół ?

Nasz skład: Aniela (10), Maria (11), Oliwia (13), Franek (12), Wiktor (11) i nasz lider BIBa Paweł Bińkiewicz z XFactor – jest dorosły, ale dogadujemy się z nim jakby był w naszym wieku 🙂

Biba zamieszkał ze swoimi kotami i pieskiem w Dworku w Lesznowoli i zaczęliśmy przychodzić do niego na lekcję gry na gitarze, potem Biba dostał perkusje, zacząć się uczyć Wiktor, potem Marysia napisała pierwszą piosenkę i postanowiliśmy zaśpiewać razem i wspólnie pisać kolejne.

Mamy próby raz lub dwa razy w tygodniu sami i jedną wspólną w piątki.

Chodzimy do szkoły w Lesznowoli, dobrze się uczymy, chodzimy na piłkę nożną (Marysia i Wiktor), Aniela na jogę i na basen, Franek też pływa, Oliwia jest z innej miejscowości, ale przyjeżdża do nas, była chora na raka, leżała bardzo długo w Centrum Zdrowia Dziecka i zawsze marzyła, że jak wyjdzie z choroby to będzie  śpiewać i grać, właśnie się spełniają jej marzenia.

 1. Gracie na instrumentach i śpiewacie. Tworzycie głównie własną muzykę czy chętnie też odtwarzacie przeboje innych artystów?

Tak, gramy na gitarach (Marysia, Aniela, Franek, Oliwia i Biba), Wiktor uczy się na perkusji, na razie ma mały bębenek.

Wszyscy śpiewamy, Wiktor w myślach 🙂

Tworzymy własną muzykę, sami piszemy teksty, piszemy to co czujemy i chcemy żeby inne dzieci wiedziały co czujemy a czasem chcemy, żeby coś też zrozumieli dorośli.

Biba pomaga nam układać rymy i pisze do tego muzykę, my mu podpowiadamy w jakim rytmie.

Czasem odtwarzamy, lubimy Kamila Bednarka, śpiewamy na koncertach jego piosenkę “Chwile jak Te”.

 1. Kim chcecie zostać w przyszłości? Marzycie o byciu profesjonalnymi muzykami czy może w duszach grają wam też inne profesje?

Jeszcze nie wiemy dokładnie, ale chcemy bardzo śpiewać razem, lubimy się bardzo i mamy nadzieję, że nasz zespół przetrwa długo.

Prawdziwy zawód … hmmm Oliwka chce być lekarzem, Aniela marzy o swojej sali koncertowej, Wiktor chciałby też być piłkarzem, a Marysia to będzie zmieniać świat 🙂

Biba już jest prawdziwym muzykiem, na pewno zostanie nim do końca życia, aha jest też Violettą Villas, bo ma dużo zwierząt, 5 kotów i psa 🙂

 1. Co zaśpiewacie na gali ELFY SBE 2019? Czy goście mogą liczyć na klasyczne kolędy i pastorałki ?

Zaśpiewamy 5 lub 6 naszych piosenek i może Chwile Jak Te Kamila Bednarka, nie będziemy śpiewać kolęd i pastorałek, nie za bardzo lubimy i nie umiemy 🙂

To nasze piosenki na koncert Elfy 2019

 1. Nasza głowa
 2. Się Cię
 3. Myślę tak
 4. Rapsy
 5. Poczuj się jak Franek
 6. Jagodowa

Dziękujemy i do zobaczenia na koncercie. Niech wszyscy trzymają za nas kciuki 🙂

Wywiad przeprowadziła Patrycja Kulisz.

Recent Posts