Pro-ekologiczne kino napędzane rowerami z firmą IMPEL

Pro-ekologiczne kino napędzane rowerami z firmą IMPEL

Od 1. lipca do 2. września, w 10 miastach startuje pro-ekologiczne kino plenerowe napędzane rowerami.
Pomysłów na spędzenie wakacji w mieście może być wiele.
Jedną z propozycji jest pro-ekologiczne, plenerowe kino rowerowe. Wydarzenie ma charakter pro-ekologiczny bowiem nawet 50% energii elektrycznej niezbędnej do uruchomienia filmu na wielkim ekranie, pochodzić będzie z siły mięśni widzów, którzy wytworzą ją na energo-rowerach.
Grupa Impel oraz zaproszeni do współpracy Partnerzy i Patroni chcą zachęcić widzów do jeszcze większej troski o środowisko naturalne.
W każdy wakacyjny piątek „Kino rowerowe” zawita w innym mieście, gdzie na widzów czekać będzie 300 miejsc siedzących oraz 20 energo-rowerów niezbędnych do wytworzenia nawet 50% energii elektrycznej potrzebnej do zasilenia infrastruktury kina.
Wydarzenie ma charakter otwarty – istnieje jednak możliwość rezerwacji miejsc siedzących poprzez stronę wydarzenia www.kinorowerowe.pl
Na widzów oprócz dobrej rozrywki czekać będzie również „quiz ekologiczny”, w którym na miejscu każdy z widzów może wziąć udział i sprawdzić swoją świadomość w zakresie ekologii.
Grupa Impel oraz zapraszani do współpracy Partnerzy i Patroni każdego dnia podejmują szereg działań minimalizujących negatywny wpływ na środowisko. „Jednocześnie staramy się kreować produkty i usługi przyjazne środowisku. Wszyscy partnerzy i patroni aktywnie uczestniczący w tym projekcie, są przekonani, że suma i synergia naszych działań może przyjść wymierne korzyści dla środowiska. Dlatego chcemy zainspirować widzów kina rowerowego do tego, by w okresie wakacji znaleźć w swoim codziennym funkcjonowaniu przynajmniej jeden obszar, w którym postaramy się podjąć „eko-wyzwanie” i wypracować pro-ekologiczny nawyk” – dodaje Dawid Frik, dyrektor marketingu Grupy Impel.
Kino rowerowe realizowane jest w ramach kampanii „To nas kręci”, której inicjatorem jest Grupa Impel. Partnerem strategicznym kina rowerowego jest firma Kärcher.