European Rover Challenge Najlepszym Wydarzeniem Lata 2015

European Rover Challenge Najlepszym Wydarzeniem Lata 2015

European Rover Challenge, Festiwal Rowerowy Bike Town Przemyśl 2015, Międzynarodowy turniej w siatkówce plażowej – Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015, Bella Skyway Festival, Żywiec Miejskie Granie na Maltańskiej Scenie Muzycznej oraz 90’ Festival – to zwycięzcy konkursu „Najlepsze Wydarzenie Lata 2015”, organizowanego przez Brief for Poland.

9 grudnia w restauracji Trzy Kolory przy ulicy Czerskiej w Warszawie zostały ogłoszone wyniki konkursu „Najlepsze Wydarzenie Lata 2015”. Konkurs organizowany przez Brief for Poland miał na celu wyłonienie najciekawszych wydarzeń skupionych wokół takich kategorii jak: sport, muzyka, teatr, film, design, kulinaria, nauka i biznes. Wydarzeń, które nie tylko promują wymienione dziedziny, dostarczają społeczeństwu rozrywki na najwyższym poziomie, ale także są markami budującymi wizerunek miejsc, w których się odbywają, a w rezultacie wizerunek naszego kraju. Do konkursu mogły być zgłoszone wydarzenia, które odbyły się od 1 maja do 30 września 2015 roku.

Analizy oraz oceny merytorycznej nadesłanych zgłoszeń dokonało jury pod przewodnictwem Czesława Langa, biorąc pod uwagę takie kryteria, jak: oryginalność i innowacyjność pomysłu, wpływ wydarzenia na wzmocnienie wizerunku miejsca, działania marketingowe, a także sukces organizacyjny przedsięwzięcia. Jury oceniało także to, w jakim stopniu impreza wpisywała się w DNA miasta i strategię rozwoju.

W każdej kategorii zostały wyłonione I, II i III miejsce. Kapituła zdecydowała także o przyznaniu nagrody Grand Prix dla wydarzenia, które najbardziej wyróżniało się spośród zgłoszonych projektów i najpełniej spełniało kryteria konkursu.

Poniżej prezentujemy listę zwycięzców w podziale na kategorie:

Grand Prix: Planet PR za ERC European Rover Challenge 2015

Uzasadnienie: Jedyny taki event w Europie, nieporównywalny do żadnego innego. To największe, cykliczne wydarzenie robotyczno-kosmiczne w Europie. Druga edycja odbyła się w dniach 4-6 września 2015 w Podzamczu w województwie świętokrzyskim. Przyciągnęła ponad 30 tys. widzów, ponad 300 konstruktorów z 10 krajów świata (m.in. Kanady, USA i Indii) oraz gości specjalnych w tym m.in. odwiedzającego po raz pierwszy Polskę, dr. Harrisona Schmitta, ostatniego człowieka, który chodził po powierzchni Księżyca. Projekt zasługuje na specjalne wyróżnienie z kilku względów. Przede wszystkim bardzo dobrze przygotowane zarówno pod kątem organizacyjnym jak i merytorycznym. Oprócz rozrywki dostarcza niezwykłą wartość edukacyjną. Właśnie takie wydarzenia zaszczepiają pasję ale również kierunkują na przedsiębiorczość chociażby dzięki konkursowi. Wydarzenie to promuje nie tylko innowacje, ale również cały region świętokrzyski i Polskę na arenie międzynarodowej.

::

Kategoria: Wydarzenia muzyczne

I miejsce (ex aequo): Extomusic Event Agency za 90’Festival

I miejsce (ex aequo): Miasto Poznań za Żywiec Miejskie Granie na Maltańskiej Scenie Muzycznej

II miejsce : Miasto Bydgoszcz za Rzekę Muzyki 2015

III miejsce: Łódzkie Centrum Wydarzeń za Songwriter Łódź Festiwal

::

Kategoria: Wydarzenia sportowe

I miejsce (ex aequo): Gmina Miejska Przemyśl za Festiwal Rowerowy Bike Town Przemyśl 2015

I miejsce (ex aequo): Gmina Olsztyn za Międzynarodowy turniej w siatkówce plażowej – Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015

II miejsce: Miasto Lublin za Lublin Sportival – edycja letnia

III miejsce: Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego za Wombat Dirt Jumping Cup

::

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

I miejsce: Toruńska Agenda Kulturalna za Bella Skyway Festival

II miejsce: Krakowskie Biuro Festiwalowe za Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie

III miejsce: Krakowskie Biuro Festiwalowe za Festiwal EtnoKraków

::

Kategoria: Wydarzenia inne

I miejsce: Planet PR za ERC European Rover Challenge 2015

II miejsce: Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie za Zagraj w Tetris® w oknach Pałacu / 60 lat PKiN

III miejsce: Województwo Łódzkie za Festiwal Myślenia Projektowego 2015 „Łódzkie promuje”

::

Laureaci otrzymali tytuł Najlepszego Wydarzenia Lata 2015 w poszczególnych kategoriach. Ponadto zwycięskie projekty będą prezentowane na łamach magazynu „Brief” i na stronie www.brief.pl do końca 2016 roku.

Uroczystość wręczania wyróżnień była poprzedzona debatą na temat roli eventów w budowaniu silnych marek. W dyskusji udział wzięli: Czesław Lang, przewodniczący Jury, dyrektor generalny Lang Team; Elżbieta Wąsowicz-Zaborek, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej; Marta Dunin-Michałowska, prezes zarządu Stowarzyszenia Branży Eventowej oraz Rafał Mrzygłocki, prezes Grupy Aram. Debatę prowadził Grzegorz Kiszluk, redaktor naczelny magazynu „Brief”, twórca platformy „Brief for Poland”.

::

Organizatorem Konkursu jest B4P Sp. z o.o. Partner strategiczny: Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto. Partner merytoryczny: Stowarzyszenie Branży Eventowej. Nadzór prawny: Kancelaria SCBP Cieslewicz Bartecki Partnerzy Adwokaci sp.p. Honorowym patronem jest Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej. Patroni medialni: Narodowy Portal Turystyczny, money.pl, Proto.pl, LinkToPoland.com. Partnerzy gali: Green Parrot, Rent Design, GoVideo, Ikona, MCS, John Lemon, Trzy Kolory.