Meetingplanner.pl, Eventmapa.pl i SBE – oświadczenie

Meetingplanner.pl, Eventmapa.pl i SBE – oświadczenie

W dniu 2 lutego 2012 r. w hotelu Novotel Centrum w Warszawie odbyło się spotkanie, w którym udział wzięli:

Sylwia Banaszewska, Dyrektor Zarządzająca MeetingPlanner.pl,

Andrzej Bagniuk, Właściciel EventMapa.pl oraz Prezes Zarządu Stowarzyszenia Branży Eventowej (SBE),

Seweryn Jakubiec, Vice Prezes Zarządu Stowarzyszenia Branży Eventowej (SBE).

Powodem spotkania był spór wywołany publikacją MeetingPlanner.pl dotyczącą warsztatów organizowanych przez EventMapa.pl we współpracy ze Stowarzyszeniem Branży Eventowej. Publikacja była efektem sprzeciwu Meetingplanner.pl wobec naruszenia – zdaniem MeetingPlanner.pl – etyki branżowej przez EventMapa.pl. Oświadczenie ukazało się 25.01.2012 w portalu MeetingPlanner.pl, profilu FB oraz w mailingu.

W odpowiedzi na stanowisko MeetingPlanner.pl – SBE i EventMapa.pl opublikowały swoje stanowiska w dniu 26.01.2012 w portalu EventMapa.pl, na stronie SBE oraz profilach FB i GoldenLine.pl.

Strony ustaliły, że zależy im zarówno na tworzeniu zintegrowanego środowiska branży eventowej, jej dobrego wizerunku, jak i propagowaniu jak najlepszych praktyk w prowadzeniu biznesu. Z uwagi na ten cel, zawarto porozumienie w spornej kwestii. Wynikiem spotkania jest także konkluzja, że zarówno MeetingPlanner.pl, EventMapa.pl, jak i Stowarzyszenie Branży Eventowej będą kontynuowały organizację branżowych spotkań promocyjnych i networkingowych (w tym w formule fast date).

Sylwia Banaszewska
Andrzej Bagniuk
Seweryn Jakubiec