1 czerwca wiceprezydent M.St Warszawy Pawel Rabiej oraz Radna Warszawy Anna Auksel- Sekutowicz wystosowali pisma z propozycjami rozwiązań dla branży eventowej do Prezesa Zarządu Unii Metropolii Polskich Pana Tadeusza Truskolaskiego oraz Pani Wicepremier Jadwigi Emilewicz.

1 czerwca wiceprezydent M.St Warszawy Pawel Rabiej oraz Radna Warszawy Anna Auksel-Sekutowicz, zgodnie z postanowieniami Rady ds. Bezpiecznego Eventu przy Stowarzyszeniu Branży Eventowej, wystosowali pisma z propozycjami rozwiązań dla branży eventowej do Prezesa Zarządu Unii Metropolii Polskich Pana Tadeusza Truskolaskiego oraz Pani Wicepremier Jadwigi Emilewicz.

Działania te są częścią ogólnopolskiego projektu Polska! Kraj Bezpiecznych Eventów.

19 maja 2020 w Pałacu Kultury i Nauki przedstawiciele branży eventowej rozpoczęli dialog z gospodarzami Warszawy na temat wypracowania wspólnego dokumentu, opisującego procedury i zalecenia dla wszelkiego rodzaju wydarzeń: eventów korporacyjnych, targów, kongresów i konferencji. Dokument dostępny jest na stronie http://sbe.org.pl/rada-do-spraw-bezpiecznego-eventu/ . Tym samym zaczęli debatę nad projektem Warszawa! Miasto Bezpiecznych Eventów.

Dokument został opracowany na bazie doświadczeń́ międzynarodowych organizacji, europejskich i amerykańskich oraz skonsultowany z przedstawicielami branży oraz z ekspertami ds. bezpieczeństwa, epidemiologii oraz prawa, którzy wsparli prace Rady swoim doświadczeniem i wiedzą.

Inicjatorzy głęboko wierzą, że dzięki wielkiej determinacji całego zespołu, ciężkiej pracy wielu osób i współpracy ponad podziałami oraz zaangażowaniu wszystkich miast w Polsce, uda się w jak największym stopniu, ocalić wiele firm pracujących w ramach branży organizacji wydarzeń oraz z nią powiązanych.

Branża eventowa jest wśród najbardziej poszkodowanych przez epidemię Covid-19 gałęzi gospodarki w Polsce. Co więcej jest to branża istotna zarówno dla gospodarki Warszawy, jak i całego kraju. Dla pracujących w tym sektorze osób, kluczowe znaczenie ma określenie zasad, które obowiązywać będą w najbliższych miesiącach przy organizacji wydarzeń m.in. targów, konferencji, wydarzeń plenerowych uwzględniając w pierwszej kolejności bezpieczeństwo i zdrowie zarówno organizatorów jak i uczestników.

Jak zapowiadają Członkowie Rady ds. Bezpiecznego Eventu planowane są rozmowy z lokalnymi władzami kolejnych miast w celu nawiązania dialogu oraz wymiany doświadczeń między przedstawicielami branży eventowej a samorządami oraz organami państwowymi do spraw bezpieczeństwa i zdrowia publicznego.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w Łodzi 4 czerwca 2020 roku.

Skład Rady ds. Bezpiecznego Eventu:

Rada Miasta Warszawy:

Paweł Rabiej (wiceprezydent Miasta Stołecznego Warszawy)

Anna Auksel – Sekutowicz (Radna Miasta Stołecznego Warszawy)

Konrad Niklewicz (p.o. dyrektora Biura Marketingu Miasta)

Stowarzyszenie Branzy Eventowej (SBE):

Marta Chmielewska (Prezes Zarządu SBE)

Żaneta Berus (Członek Zarządu SBE)

Renata Razmuk (Członek Zarządu SBE)

Dagmara Chmielewska (Dyrektor Zarządzająca SBE)

Partnerzy:

Alicja Głuszek (Fundacja FOH)

Katarzyna Gadomska (Łódzka Organizacja Turystyczna)

Mateusz Czerwiński (Warszawska Organizacja Turystyczna)

Eksperci:

Michał Kibil (Adwokat, Partner Zarządzający Kibil i Wspólnicy Sp. K.).
Iwona Basiaga (Epidemiolog z firmy IMPEL)

Andrzej Kruczyński (współwłaściciel CSAT oraz wiceprezes Instytutu Bezpieczeństwa Społecznego)

Recent Posts