Wigilia SBE – RELACJA

 

SBE o spotkaniach świątecznych: motywowanie pracowników i budowanie relacji

Stowarzyszenie Branży Eventowej oraz Magazyn BRIEF we współpracy z partnerami, w tym Iguana Lounge & Blue Cactus, zorganizowały spotkanie zatytułowane „Trendy w spotkaniach świątecznych w 2014 roku”, w całości poświęcone problematyce organizacji Christmas Party. Wydarzenie, które odbyło się 24 września br., miało formę warsztatu połączonego z koktajlem i dedykowane było specjalistom ds. marketingu i human resources odpowiedzialnym w firmach i korporacjach za realizację działań eventowych. W rozmowach na temat spotkań świątecznych oraz korzyści płynących z inwestowania w ich realizację udział wzięli przedstawiciele SBE oraz osoby zawodowo związane z organizacją eventów. Moderatorem dyskusji był redaktor naczelny miesięcznika BRIEF – Grzegorz Kiszluk.

W temat korzyści płynących z organizacji spotkań świątecznych z punktu widzenia pracowników oraz klientów i partnerów firmy, uczestników wprowadziła Marta Dunin-Michałowska, prezes Mea Group i Wiceprezes Zarządu SBE ds. Komunikacji. Część dotyczącą trendów w organizacji Christmas Party w bieżącym roku poprowadzili Olga Krzemińska-Zasadzka z agencji Powera oraz Dominik Dzwonkowski z Royal Events, którzy jako najatrakcyjniejsze propozycje przedstawili m.in. warsztaty kulinarne czy produkcję rękodzieła. O roli lokalizacji opowiedzieli: Anna Nowakowska, autorka bloga strefamice.pl oraz przedstawiciele Iguana Lounge & Blue Cactus – Piotr Grajewski, gospodarze lokalizacji, w której odbyło się spotkanie, którzy następnie omówili kwestię doboru odpowiedniego menu na tę okazję. Michał Czerniak z Brill AV Media oraz Rafał Mrzygłocki z Aram Multimedia opowiedzieli o zastosowaniu elementów technicznych w budowaniu świątecznego nastroju, a Laura Godziejewska reprezentująca Laura Jazz Band omówiła kwestię doboru odpowiedniej muzyki. Aktor Robert Moskwa oraz Jarek Gmitrzuk z Agencji Artystycznej Prima opowiedzieli natomiast, jak wygląda organizacja Christmas Party z punktu widzenia osób prowadzących i występujących na scenie.

Spotkania świąteczne to bardzo ważna inicjatywa pracodawcy w budowaniu zgranego, zmotywowanego i przede wszystkim efektywnego zespołu, a także firmy w budowaniu relacji z otoczeniem firmy, a w szczególności jej Klientami i Partnerami – zauważa Marta Dunin-Michałowska. – Nieformalne okoliczności, w jakich odbywają się spotkania świąteczne są niepowtarzalną okazją do pielęgnowania kontaktów, a także utrwalania pozytywnego wizerunku zarówno z pracownikami, jak i Klientami i Partnerami biznesowymi. Pośrednio wpływa także na postrzeganie firmy na zewnątrz, gdyż lojalny pracownik czy partner  jest najlepszą wizytówką każdej instytucji.

Wydarzenie odbyło się w ramach cyklu spotkań z klientami branży eventowej, będącego elementem działań edukacyjnych prowadzonych przez SBE na polskim rynku. Spotkania te umożliwiają przedstawicielom firm i korporacji odpowiedzialnym w swoich instytucjach za realizację eventów nie tylko pozyskanie cennej wiedzy, ale również zainspirowanie się ciekawymi trendami i pomysłami oraz integracji z przedstawicielami polskiej branży eventowej.

Recent Posts

Leave a Comment