SC Event Design i BIZUU – wyjątkowa scenografia pokazu mody

Kolorystyka przełamuje szarą rzeczywistość, kwiatowe autorskie printy sprawiają, że w powietrzu unosi się wspomnienie lata.” – tak o najnowszej kolekcji BIZUU napisała Julia Kuczyńska, czyli Maffashion. Pokaz mody odbył się 20 września w ATM Studio w Warszawie. Byliśmy częścią tej przygody na etapie prac designerskich, koordynacji i realizacji scenografii.

Praca przy pokazach mody jest jednym z naszych ulubionych zleceń, gdyż pozwala na rozwinięcie skrzydeł kreatywności w szczególny, subtelny sposób. Tło pokazu musi być spójne z motywem przewodnim kolekcji, ale nie może przyćmiewać głównych bohaterów. Jest niejako uzupełnieniem prezentowanych ubrań, symbolicznie nawiązuje do ich elementów, uwypukla piękno detali. Przy kolekcji BIZUU pojawienie się w scenografii kwiatów i roślin było oczywiste, a surowe wnętrze ATM-u dawało nam dużą swobodę w opracowaniu autorskiego designu.

Jako SC Event Design byliśmy odpowiedzialni za opracowanie scenografii w oparciu o koncepcję kreatywną przygotowaną przez zespół kreatywny BIZUU oraz za koordynację realizacji. Scenografia została zrealizowana przy współpracy Pracowni Kreativa oraz florystów z Warszawianki Kwiaciarnia Eventowa.

Głównym motywem tej scenografii były żywe kwiaty. Nie użyliśmy ani jednej sztucznej rośliny. Wykorzystaliśmy za to drzewa, krzewy i kwiaty w doniczkach oraz kwiaty cięte w kompozycjach, które uzupełniały przestrzenie między roślinami. Specjalnie przygotowane podesty pokryte zostały żywą trawą i jesiennymi liśćmi co w efekcie dało wrażenie prawdziwej, jesiennej łąki, którą subtelnym światłem ocieplały zawieszone żarówkowe girlandy. Montaże tego projektu trwały nieprzerwanie przez 10 godzin, zatem musieliśmy także wziąć pod uwagę utrzymanie dobrej kondycji roślin.

Efektem pracy było stworzenie magicznego ogrodu w jesiennej odsłonie, pachnącego kwiatami, pełnego świeżych liści i traw. Mocy pokazowi dodawała muzyka grana na żywo przez energetycznego Maćka Musiałowskiego z zespołem, którzy zostali niemal wpleceni w scenografię.

Pokaz okrzyknięto wyjątkowym wydarzeniem artystycznym, wykraczającym scenograficznie z ram polskich fashion show. Jesteśmy dumni z tego projektu i wdzięczni projektantkom Bizuu za powierzone zaufanie.

 

Renata Razmuk, event designer z SC Event Design.

Recent Posts