Sabina SAGO- ARTYSTKA WSPIERAJĄCA AKCJĘ ELFY SBE

Wokalistka, aktorka musicalowa, autorka tekstów i muzyki
Sabina SAGO, obdarzona charakterystyczną barwą głosu wokalistka, aktorka musicalowa, autorka tekstów i muzyki.
Na scenie potrafi łączyć „ogień z wodą”.
Uczestniczka II edycji The Voice Of Poland, która swoim występem zachwyciła wszystkich trenerów programu.

Sabino, można powiedzieć, że swoją karierę rozpoczęłaś na opolskiej scenie-miejscu, o którym marzy każdy artysta. W 2003 roku zdobyłaś trzecie miejsce w Debiutach KFPP.
O której scenie marzysz teraz?

To prawda, rok 2003 był dla mnie bardzo ważny i przyznaję, że miał wpływ na moje poważniejsze potraktowanie muzyki w moim życiu. Od tamtego czasu nie było nawet miesiąca bez śpiewania – co daje mi ogromną satysfakcję, że występy stały się dla mnie moją pasją, ale też pracą, z której się utrzymuję.
Obecnie pracuję nad swoją solową płytą i mocno wierzę, że zaskoczy ona moja słuchaczy i fanów, ponieważ będzie bardzo zróżnicowana stylistycznie. Co za tym idzie, chciałabym ze swoim autorskim repertuarem koncertować na ogólnopolskich scenach i dać poznać się jak największej ilości publiczności.

Jesteś również wokalistką musicalową. Czy taki rodzaj śpiewania, wymaga od Ciebie dodatkowych umiejętności?

Śpiewając tzw. rozrywkę – mogę pozwolić sobie na dużą swobodę w śpiewaniu, natomiast śpiew musicalowy czy klasyczny wymagają ode mnie większej dyscypliny, ponieważ ich cechą dominującą jest czystość w głosie, więc muszę wówczas kontrolować swoją naturalną chrypę i tzw. przybrudzenie w barwie mojego głosu . Wypoczęte struny głosowe i ich dobra kondycja moją tym samym ogromne znaczenie.

Po występie w The Voice of Poland obwołali Cię Tiną Turner. Tina jest Twoją muzyczną inspiracją? Jaka muzyka jest Ci najbliższa?

Moje muzyczne upodobania są bardzo zróżnicowane co słychać w moich występach. Nie ograniczam się do jednego stylu śpiewania. Odnajduję się w wielu gatunkach i stylach muzycznych jak pop, rock, soul, musical czy opera. Staram się na scenie łączyć tzw. „ogień z wodą”.
Tiny Turner słucham od wielu lat. Uwielbiam jej barwę głosu i sceniczną charyzmę, która jest dla mnie wielką inspiracją.

Na jakich wydarzeniach najbardziej lubisz występować? Są to małe kameralne sceny czy wolisz blichtr dużych imprez?

Wachlarz scen, na których występowałam jest bardzo szeroki. Duże eventy czy koncerty dla wielotysięcznej publiczności nie są mi obce, ale też kameralne i klimatyczne koncerty są mi bliskie. Wiele zależy od doboru przeze mnie repertuaru, który zawsze staram się dopasowywać do danej konwencji imprezy, na której występuję. Zależy mi na jak najlepszym odbiorze publiczności, aby muzyczny czas ze mną był dla każdego z osobna wyjątkowy i wywoływał tylko i wyłącznie pozytywne emocje, a o to myślę właśnie chodzi w byciu artystą.

 

 

Obecnie SAGO pracuje nad swoją solową płytą, której zapowiedzią jest singiel NA PÓŁ

https://www.facebook.com/sabina.sago.official
https://www.instagram.com/sabinasago/
https://www.youtube.com/user/SabinaSago
https://pl.wikipedia.org/wiki/Sabina_Sago

 

Wywiad przeprowadziła: Patrycja Kulisz.

Recent Posts