Warszawa, 14 marca 2016 r. – Mea Group, agencja marketingu zintegrowanego specjalizująca się w eventach, zrealizowała dla sieci Empik galę Bestsellerów Empiku. Podczas tegorocznej, 17. edycji plebiscytu, wyróżnienia przyznano w 13 kategoriach. Gala rozdania Bestsellerów, która odbyła się 16 lutego br. w Mińska 65, po raz pierwszy retransmitowana była w TVP2 oraz TVP Rozrywka. Mea Group odpowiadała kompleksowo za organizację wydarzenia.

Bestsellery Empiku to nagrody dla najpopularniejszych książek, filmów, płyt, gier oraz czasopism minionego roku. Ranking najlepszych tytułów przygotowywany jest na podstawie wyborów kilkudziesięciu milionów osób, które dokonują zakupów w salonach Empik w całym kraju oraz sklepie internetowym empik.com – każdy zakup to głos w tym największym plebiscycie kulturalnym w Polsce. Podczas tegorocznej edycji nagrody zostały przyznane w 13 kategoriach: pięciu książkowych, trzech filmowych, dwóch muzycznych, multimedialnej oraz dwóch prasowych. Odrębną kategorią było Wydarzenie Roku.

Mea Group zdobyła kontrakt na realizację projektu w drodze przetargu ogłoszonego przez Empik. Agencja odpowiadała, w bliskiej współpracy z przedstawicielami Empiku, a także Telewizji Polskiej, która retransmitowała wydarzenie na antenie TVP2 i TVP Rozrywka, za przygotowanie scenariusza Gali, zaplanowanie scenografii i oprawy technicznej. Wspierała przygotowanie oprawy artystycznej i medialnej wydarzenia oraz – wspólnie z przedstawicielami TVP – odpowiedzialna była za reżyserię całości.

Gala Bestsellerów Empiku po raz pierwszy zawitała na antenę Telewizji Polskiej. Przygotowania związane z retransmisją podniosły zdecydowanie poziom zaawansowania realizacji projektu, a Mea Group wzięła na siebie kompleksową obsługę wydarzenia – mówi przedstawiciel Empiku.

Tegoroczna Gala odbyła się w oparciu o zaproponowaną przez Mea Group koncepcję kreatywną, dopasowaną do wizerunku Empiku. Biało-czarne animacje, wykorzystujące motyw przecinka obecnego w logotypie firmy, a także specjalnie przygotowana zabudowa sceny, stworzyły przytulną, a zarazem czystą i nowoczesną oprawę dla nominowanych i wyróżnionych tytułów. Wśród artystów, którzy uświetnili tegoroczną Galę rozdania Bestsellerów Empiku znaleźli się: popularna francuska wokalistka – ZAZ, a także Stanisława Celińska, Anna Dąbrowska, Kortez oraz Natalia Przybysz.

Wydarzenie odbyło się 16 lutego 2016 r. w Mińska 65 w Warszawie.

 

Related Projects