MEETINGS WEEK POLAND

Wydarzenie zorganizowane przez stowarzyszenia działające w sektorze gospodarki określanym jako przemysł spotkań stanowi platformę edukacyjną, forum wymiany opinii oraz próbę znalezienia rozwiązań w istotnych dla branży kwestiach. W ciągu pięciu dni konferencji zaproszeni goście i uczestniczy omawiają najistotniejsze, z punktu widzenia rozwoju branży, tematy oraz formułują wnioski i postulaty, których realizacja jest niezbędna, aby Polska nie tylko rozwijała te gałąź gospodarki, ale aby była poważnym graczem na wysoko konkurencyjnym rynku wydarzeń międzynarodowych. Ideą Meetings Week Poland jest także podkreślenie znaczenia branży spotkań dla gospodarki kraju oraz jej autonomicznych wartości.

Corocznie program MWP pokazuje różnorodność narzędzi, jakie branża spotkań dostarcza klientom, oraz obszarów, w jakich realizuje biznesowe cele swoich zleceniodawców. Mimo że rynek wyspecjalizowany w organizacji konferencji, kongresów, eventów korporacyjnych, wydarzeń masowych czy incentive travel jest Polsce dość młody – bo pierwsze profesjonalne firmy w tym segmencie powstały w latach 90. – to jest już nie tylko mocno osadzony w międzynarodowym kontekście, ale także dojrzały, w coraz większym stopniu usystematyzowany i efektywny z punktu widzenia biznesu.

 

PROGRAM DEBATY

EKO W EVENTACH - SZANSA CZY KONIECZNOŚĆ ZMIANY PROCESÓW ORGANIZACJI WYDARZEŃ? 
Siła przemysłu wydarzeń została zauważona podczas Szczytu COP26 w Glasgow. Od listopada 2021 roku branża eventowa została wpisana w strategię globalnych zmian na rzecz ochrony środowiska. W Wielkiej Brytanii niemal natychmiast został wprowadzony program „Road to COP26. Event Sector Transformation” zainicjowany przez Race to Zero, United Nations Climate Change Secretariat, Positive Impact, SME Climate Hub.
Eko eventy to zdecydowanie przyszłość branży. Jest to również kierunek, w którym każde świadome przedsiębiorstwo powinno zmierzać. Jeśli dziś firmy same nie zadbają o ochronę środowiska poprzez zastosowanie proekologicznych rozwiązań zarówno wewnątrz swoich organizacji, jak i na podczas eventów świat i globalne zmiany wymuszą to na nich prędzej czy później.
Stowarzyszenie Branży Eventowej, którego misją jest wprowadzanie nowych trendów czy edukacja branży zdecydowało się wprowadzić elementy chroniące przyrodę, świat i oczywiście nas samych. Jest nią koncepcja „zielonych eventów” i co za tym idzie „eko certyfikatów” dla wydarzeń, usług oraz produktów.
Podczas debaty „EKO w eventach. Szansa czy konieczność zmiany procesów organizacji wydarzeń?” zastanowimy się nad procesem wdrażania idea zielonych wydarzeń. Ustalimy, czy nasza branża jest świadomą grupą odbiorców i przedsiębiorców oraz w jakim stopniu i tempie jest w stanie wprowadzić zmiany do sposobu myślenia oraz działania w eko- systemie.

W rozmowie wezmą udział:

Izabela Stelmańska Zastępca Dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie,

Jakub Orłowski Brand Manager Festiwalu Pyrkon,

Katarzyna Gadomska CEO Acora Events,

Michał i Jakub Budnik,

Rozmowę moderować będzie Dagmara Chmielewska Prezes Stowarzyszenia Branży Eventowej.

 

Serdecznie zapraszamy 21.04.22 godzina 14:15.
Bezpłatna rejestracja
www.meetingsweek.pl/rejestracja
Cały program dostępny
www.meetingsweek.pl
Zespół Stowarzyszenia Branży Eventowej

PARTNER DEBATY

Mazowsze to kraina malowniczych terenów przyrodniczych, zróżnicowana zarówno pod względem architektury, jak i folkloru oraz regionalnej kuchni. Miasta Mazowsza tętnią życiem i są miejscem wielu festiwali, koncertów i wystaw. Znajdą tu coś dla siebie miłośnicy turystyki pieszej, rowerowej, kajakarstwa, wędkarstwa, żeglarstwa, a nawet narciarstwa biegowego. Mazowsze pełni funkcję lidera gospodarczego pośród polskich województw. Atutem Mazowsza jest także atrakcyjność inwestycyjna, jak i potencjał gospodarczy. Region leży w samym sercu Polski, które jest jednocześnie centrum Europy.

Adres: Województwo Mazowieckie ul. Jagiellońska 26, 03-719 Warszawa Tel.: 0-22 59-79-100, fax.: 0-22 59-79-290 e-mail: urzad_marszalkowski@mazovia.pl