Liczba osób z koronawirusem rośnie z dnia na dzień. Przybywa też ofiar śmiertelnych. Państwa na całym świecie przygotowują racjonalne rozwiązania zażegnania globalnego kryzysu.

Europejski komisarz ds. rynków wewnętrznych Thierry Breton powiedział  francuskiej stacji telewizyjnej,  że szacowane straty branży turystycznej w Europie wynosi około  1 miliarda  euro miesięcznie. Wiele Państw zapewniło ułatwienia turystyczne, w tym zawieszenie podatków oraz postawiły na bardziej regionalne rozwiązania. We Włoszech region Friuli-Wenecja Julijska zaoferuje bezpłatny karnet dla tych, którzy spędzą noc w jednym z obiektów noclegowych w swoich górach.

 

Rząd Indonezji postanowił opracować pakiet stymulacyjny o wartości co najmniej 750 milionów euro w postaci dotacji, obniżek podatków i innych programów świadczeń w głównych ośrodkach turystycznych. Jak poinformował Dżakarta Globe, rząd przeznaczy również 6,3 milionów euro na dotacje dla linii lotniczych i biur podróży, co pozwoli im na zniżkę na bilety lub pakiety podróżne dla zagranicznych turystów. Dodatkowe środki zostaną przeznaczone na dodatkowe fundusze na promocję turystyki oraz wydarzeń w celu przyciągnięcia turystów.

 

Australijczycy są atakowani przez kampanie Turystyki Nowej Zelandii. Organizacja otrzymała od rządu 8,9 miliona euro na złagodzenie skutków kryzysu. Rozpoczęto już zimową kampanię narciarską, aby przyciągnąć początkujących Australijczyków do regionów poza szczytem, ​​a także zaprezentować alternatywne zajęcia, w tym psie zaprzęgi.

 

Badając działania na świecie można zauważyć, że podjęte inicjatywy mające na celu rozwiązanie problemu wirusa są krótkoterminowe. W związku z tym, w obecnym stanie rzeczy, decydenci i kierownicy miejsc docelowych przewidują koniec zagrożenia koronawirusem późną wiosną.

 

Rządy na całym świecie starają się powstrzymać koronawirusa i wzmocnić rynki finansowe i firmy. Przyznano około 1,14 bln USD wsparcia fiskalnego. Francja zagwarantuje do 300 miliardów euro pożyczek bankowych na wsparcie firm najbardziej dotkniętych epidemią wirusa. Niektóre rządy przeznaczyły nowe pieniądze na wypłaty gotówki i opiekę medyczną, a niektóre planują ukierunkowane środki, takie jak ulgi podatkowe i wsparcie kredytowe. Coraz większą część pomocy zaczęły obejmować gwarancje bankowe.

 

Pandemia koronawirusa powoduje masowe ograniczenia lotów, odwołania imprez i cięcia firm. Wiele światowych przedsiębiorstw podjęło działania mające na celu wsparcie ludzi w tym trudnym okresie. Od czasu wybuchu epidemii American Express nie zmienił swoich wytycznych, w przeciwieństwie do rywali kart kredytowych Mastercard i Visa . Również firma Airbnb aktualizuje swoją politykę anulowania, aby umożliwić gościom anulowanie rezerwacji w dowolnym miejscu na świecie w celu uzyskania pełnego zwrotu kosztów w świetle pandemii koronawirusa, poinformowała firma w sobotę . Rezerwacje Airbnb już stały się hitem, ponieważ wiele anulowanych wydarzeń z powodu pandemii koronawirusa skłoniło ludzi do opóźniania lub anulowania planów podróży. Decyzja Airbnb o przyznaniu refundacji może jeszcze bardziej wpłynąć na przychody firmy przed debiutem giełdowym , szczególnie jeśli pociąga za sobą również zwrot kosztów gospodarzom.

W szeroko rozpowszechnionym komunikacie z Włoch konsorcjum stowarzyszeń branżowych, w tym SITE Italy, wystosowało silny i niezwykle ważny apel do korporacji, stowarzyszeń i innych organizatorów spotkań, motywacyjnych podróży, konferencji i wydarzeń, aby „odłożyć, nie odwoływać”.

Były prezes SITE i główny inicjator apelacji branżowej we Włoszech, Annamaria Ruffini: „Działalność MICE jest niezwykle ważna dla Włoch jako miejsca docelowego. Ale sugeruję również, że Włochy są niezwykle ważne dla branży MICE. Coronavirus pokazuje, jak bardzo wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni. W tej potrzebie apeluję do korporacji, stowarzyszeń i wszystkich posiadaczy budżetu programów MICE, aby przyjęli długą perspektywę. Podczas gdy żyjemy wśród bezprecedensowej niepewności, jedno jest pewne: to też minie. Proszę skonsultować się z wiarygodnymi światowymi źródłami, takimi jak WHO, w celu uzyskania informacji na temat Covid-19 i, pamiętaj „Włochy na 2021 r., Nie anuluj, odłóż. ”

 

Witryna w pełni popiera apel Annamarii i prosi, aby zachęcić specjalistów z branży turystycznej do przyjęcia wszędzie tego rozsądnego podejścia. Poza oczywistym wyzwaniem dla zdrowia, które zawsze powinno być naszym pierwszym zmartwieniem, Covid-19 powoduje obecnie poważne zakłócenia wśród członków SITE na całym świecie, z których wielu prowadzi małą firmę i ma problemy z przepływami pieniężnymi. Witryna będzie nadal apelować o rozsądne podejście do Covid-19, podkreślając apel „Odłóż, nie anuluj” naszych kolegów z SITE Italy.

 

Od czasu pojawienia się wirusa jako potencjalnego zagrożenia dla zdrowia publicznego w styczniu, AEV, AEO i ESSA wspierają swoich członków na wiele sposobów, w tym reprezentując członków przed rządem i agencjami na najwyższym szczeblu, aby pomóc w zapewnieniu ciągłości biznesowej dla ich członków i całego przemysłu.

Od samego początku członkowie stowarzyszenia mogli dzielić się wiedzą i informacjami w czasie rzeczywistym, dzielić się obawami i potencjalnymi rozwiązaniami, a także uzyskiwać dostęp do najbardziej aktualnych i wiarygodnych informacji z wielu oficjalnych organów i agencji. Ponadto trzy stowarzyszenia przekazały rządowi uwagi członków i branży, podkreślając, że chociaż branża jest zaangażowana w bezpieczeństwo publiczne, stoją one przed bezprecedensowymi wyzwaniami w zapewnianiu swoich klientów, że wydarzenia wciąż się odbywają i że można bezpiecznie uczestniczyć zgodnie z nimi aktualna rada dyrektora medycznego i innych organów. Wspieramy starania rządu o powstrzymanie i kontrolę nad wirusem i doradzamy członkom, aby wdrażali plany ciągłości działania zawierające porady z najbardziej wiarygodnych i godnych zaufania źródeł, w tym WHO, FCO, DHSC i innych.

Pracownicy poddani kwarantannie zmuszają organizacje do zdalnego dostępu do krytycznych danych. W rezultacie pandemia wirusa koronawirusa stwarza organizacjom wyjątkową okazję do przyjęcia nowoczesnych protokołów bezpieczeństwa i umożliwienia wydajnej zdalnej siły roboczej. Ponieważ firmy polegają na pracownikach pracujących w biurze, wymuszona zmiana status quo przez koronawirusa wiąże się z ryzykiem, którego nie można zignorować, takim jak niezabezpieczone domowe sieci Wi-Fi, niezabezpieczone urządzenia inteligentne i niezliczone inne zmienne, które zamieniają laptopa pracownika w koń trojański. Wymaga to fundamentalnej przebudowy bezpieczeństwa w różnych organizacjach. Konieczność jest matką wynalazku, więc dlaczego nie wykorzystać sytuacji koronawirusa jako katalizatora do przyjęcia tych nowych, bardziej wydajnych praktyk? Gdyby większość organizacji dostosowała się do zabezpieczenia zdalnych pracowników, prawdopodobne jest, że wpływ na globalną gospodarkę zostałby zmniejszony i lepiej zarządzany.

Skalę problemy rozumie Unia Europejska, która zwiększyła środki na walkę z koronawirusem z 25 miliardów euro do ponad 37 milardów euro. Pieniądze mają być dostępne natychmiast i przeznaczone na opiekę zdrowotną, maski, wyposażenie szpitali, wsparcie małych i średnich firm oraz krótkoterminowe programy wsparcia zatrudnienia.

Niemiecki minister finansów Olaf Scholz w piątek wskazał, że jego rząd wdroży „nieograniczony” program pożyczek w celu uniknięcia problemów z płynnością w przedsiębiorstwach, obniżkę podatków w celu uniknięcia bankructw oraz „siatkę bezpieczeństwa” w celu utrzymania poziomów zatrudnienia. Oprócz tych środków rząd niemiecki i izba niższa zatwierdziły system ułatwiający redukcję godzin pracy i gwarantujący zatrudnienie.

 

Administracja prezydenta Donalda Trumpa poparła we wtorek propozycję wręczenia Amerykanom czeków na określoną sumę pieniędzy. Takie rozwiązanie ma być jednym z rozwiązań ratujących amerykańską gospodarkę przez potężnym kryzysem. Do wypłacenia obywatelom USA kwoty w wysokości 1 tys. dolarów, namawiał m.in. republikański senator Mitt Romney. Pomoc mają otrzymać m.in. linie lotnicze, w które kryzys wywołany przez koronawirusa, uderzył z pełną mocą. Stany Zjednoczone chcą wpompować w branżę lotniczą 50 miliardów dolarów.

Rząd Nowej Zelandii ogłosił pakiet wydatków odpowiadający 4% PKB, próbując zwalczyć wpływ Covid-19 na gospodarkę, co ministrowie nazwali najważniejszym planem gospodarczym czasu pokoju we współczesnej historii kraju. Obejmuje pokrycie wynagrodzeń osób, które muszą się izolować, ale nie mogą pracować z domu, lub osób opiekujących się chorymi na wirusa, nawet jeśli nie są chore lub nie wykazują pozytywnego wyniku na Covid-19. Bodźcem w wysokości 12,1 miliardów NZ są dotacje do wynagrodzeń, które wspierają reakcję sektora opieki zdrowotnej na wirusa, więcej pieniędzy dla rodzin o niskich dochodach i rodzin na opiekę społeczną oraz zmiany w podatku od działalności gospodarczej.

Pracownicy zatrudnieni w pełnym wymiarze czasu pracy otrzymają 585 USD tygodniowo w ramach programu – obecnie planowanego na 30 czerwca – 350 USD zostanie wypłacone pracownikom zatrudnionym w niepełnym wymiarze godzin. Osoby zobowiązane do samodzielnej izolacji lub opieki nad osobą chorą otrzymają tę samą kwotę. Pakiet obejmuje 500 mln USD na opiekę zdrowotną, w tym podwojenie zasobów dla jednostek zdrowia publicznego, których zadaniem jest śledzenie kontaktów osób, które chorują, zwiększenie możliwości intensywnej opieki w szpitalach oraz pieniądze na wsparcie lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. Osoby korzystające z pomocy społecznej otrzymają dodatkowe 25 USD tygodniowo.

Maksymalna kwota, jaką może otrzymać każda firma, wynosi 150 000 USD, w porównaniu z australijskim limitem 25 000 USD na pracodawcę.

Specjalista ds. Zdrowia publicznego w Butler University’s College of Pharmacy and Health Sciences, wskazał, że grypa i przeziębienia występują głównie zimą, a latem wycofują się, można się spodziewać, że COVID-19 pójdzie podobnie trendy. Zauważył jednak, że Australia, pomimo sezonu letniego i wyższych temperatur, również boryka się z chorobą COVID-19.

 

 

Dane 13.03.2020 r. – 18.03.2020 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

Linki

http://twissen.com/it/destinazioni-turistiche/4-azioni-per-contrastare-impatto-coronavirus-sul-turismo/?fbclid=IwAR0Dk86if6pD7AKOAqgh4mUfC4rl_yyuDtdy3U0lGBy9hqg23bTK2jU2YnA

https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-03-05/here-s-all-the-cash-asian-nations-have-pledged-for-virus-relief?fbclid=IwAR1TVoY2dRKitlYnTEqT38u14fL3XG8mJ7_kpL9M0OR98VAuyWq2ka4ps3s

https://www.barrons.com/articles/american-express-looks-like-a-litmus-test-of-global-travel-woes-51584146399

https://www.businessinsider.com/airbnb-cancel-reservations-refund-coronavirus-2020-3?IR=T

https://www.siteglobal.com/blog/remember-italy-for-2021?fbclid=IwAR3Lm-LDcGfcPZKGxvRf7llfOrVmGly5k0fhYSxdP8ZmKLeXvdj-tnOo930

https://siliconangle.com/2020/03/13/coronavirus-offers-golden-opportunity-evolve-security-architecture/

https://www.politykazdrowotna.com/55331,polska-gigantycznym-beneficjentem-ue-w-walce-z-koronawirusem?fbclid=IwAR1OojypME6WL02OugVDNdwteHOiJxD14mQJwhvstnlFFW_q7_wjOlAh0ZE

https://exhibitionnews.uk/aeo-essa-and-aev-call-on-government-to-calm-fears-over-virus/?fbclid=IwAR37IcKuaDG58R6wvnOqH3G8n7q9Eg8iMKWVfbcH2jgzG7-neXkpX-85-RE

https://turystyka.rp.pl/trendy/24680-emilewicz-poddana-kwarantannie-pakiet-oslonowy-odsuniety?fbclid=IwAR2UTgoH-0G3ZtDXrR2Iy5sdberuy0IM6pjh02yZFCakRP3p-cO5YPn6uRQ

https://businessinsider.com.pl/finanse/koronawirus-amerykanie-chca-ratowac-gospodarke-maja-dostac-pieniadze-do-reki/gsxz7zc?fbclid=IwAR37IcKuaDG58R6wvnOqH3G8n7q9Eg8iMKWVfbcH2jgzG7-neXkpX-85-RE

https://www.theguardian.com/world/2020/mar/17/new-zealand-launches-massive-spending-package-to-combat-covid-19?fbclid=IwAR3Lm-LDcGfcPZKGxvRf7llfOrVmGly5k0fhYSxdP8ZmKLeXvdj-tnOo930

Recent Posts