II edycja STUDIUM EVENT MANAGEMENT NA UW

II edycja STUDIUM EVENT MANAGEMENT NA UW

Ruszyła rekrutacja do II edycji Studium Event Management. Zapisy przyjmowane są do 30.09.2013.

Anna Nowakowska, Członek Zarządu SBE, Kierownik projektów edukacyjnych SBE:

Za nami część teoretyczna uruchomionej w kwietniu pierwszej edycji Studium Event Management. Wielkimi krokami zbliża się jej druga część, czyli spotkania z praktykami w branży, która rozpoczyna się już w październiku. Pierwsza edycja studium spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno osób doświadczonych jak i tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w branży eventowej. Ostatecznie na pierwszym zjeździe spotkało się 22 uczestników, którzy już za niespełna miesiąc rozpoczną jego drugą część, czyli zajęcia praktyczne.

Po ukończeniu pierwszego semestru I edycji Studium Event Management zaczęły do nas napływać zapytania czy i kiedy planujemy uruchomić edycję drugą. Zainteresowanie z jakim spotkała się pierwsza edycja oraz liczne zapytania o jej kontynuację niezmiernie nas cieszą a jednocześnie pokazują, że wciąż istnieje ogromna potrzeba praktycznego kształcenia w branży eventowej. W związku zatem ze znacznym zainteresowaniem programem studium Event Management stworzonym przez Stowarzyszenie Branży Eventowej i Fundację na rzecz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawkiego postanowiliśmy uruchomić rekrutację na drugą edycję studium. Tym samym mamy nadzieję, iż pod koniec października spotkamy się z nową grupą osób chcących doskonalić i poszerzać swoją wiedzę i umiejętności dotyczące branży eventowej.

Pierwsza edycja składała się z dwóch semestrów podzielonych na bloki tematyczne: część teoretyczną prowadzona przez kadrę Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego i część praktyczną prowadzoną przez specjalistów i praktyków z branży eventowej. W drugiej edycji zdecydowaliśmy się zmienić lekko formułę studium. Nadal będziemy dzielili zakres tematyczny na część teoretyczną i praktyczną lecz w obrębie jednego tematu będzie działo się to jednego dnia a nie jak do tej pory w dwóch semestrach. Oznacza to, że np. zajęcia z prawa w eventach do południa będą prowadzone przez pracownika naukowego WZ UW a po południu tego samego dnia teoria zetrze się z praktyką, gdyż dalszą część zajęć poprowadzi specjalista z branży eventowej. Taką zmianę zdecydowaliśmy się wprowadzić obserwując grupę, która obecnie uczestniczy w studium Event Management. Zauważyliśmy, iż starcie tych dwóch aspektów teorii, podstaw naukowych i praktyki czyli rzeczywistości eventowej to najważniejsze aspekty dla uczestników, którzy chłonni są poznania wszelakich ciekawych rozwiązań i analizy problemów oraz działań eventowych. Rozbijając temat na dwa semestry pozostawialiśmy uczestników z lekkim niedosytem po zajęciach, a zależy nam aby uczestnicy studium wychodzili z zajęć przepełnieni wiedzą zarówno teoretyczną jak i praktyczną i byli gotowi do wejścia w rzeczywistość eventową.

Tworząc program studium staraliśmy się dotknąć tematem każdy aspekt branży eventowej. I tak w programie pojawią się m.in. takie zagadnienia jak: Charakterystyka i rodzaje eventów, Event w strategii firmy, Event jako narzędzie sprzedaży, Event jako narzędzie HR, Obiekty eventowe – charakterystyka, wymagania, współpraca, Scenotechnika: światło, dźwięk, multimedia, scenografie, Zarządzanie klientami/Account Management/Team Management, Bezpieczeństwo i Zarządzanie Kryzysowe, ROI w eventach, CSR czy Organizacja cateringu.

Pełny program znajdą Państwo pod adresem: http://www.wz.uw.edu.pl/serwisy,witryna,3,fundacja-na-rzecz-wydzialu-zarzadzania-uniwersytetu-warszawskiego,0.html Tu też znajdują się wszelkie informacje dotyczące rekrutacji.

Niemniej jednak mimo prób stworzenia programu, który będzie niezwykle wszechstronny a jednocześnie najbardziej odda tematykę branży, jesteśmy wciąż otwarci na sugestie naszych uczestników jakie zajęcia chcieliby, aby pojawiły się na studium oraz z jakimi osobami lub jakie miejsca chcieliby odwiedzić. To studium jest przede wszystkim dla jego uczestników. Chcemy dokonać wszelkich starań, aby każdy kto ukończy studium przede wszystkim wyniósł z niego pakiet gruntownej wiedzy, która pomoże mu się odnaleźć na rynku pracy ale również pozwoli spojrzeć na branżę eventową ciekawym i pełnym nadziei i chęci do pracy okiem.

Zajęcia na uczelni to nie jedyne spotkania jakie będą prowadzone w ramach studium. Chcemy aby nasi studenci poznali branże od kuchni, uczestniczyli w wydarzeniach, poznali dogłębnie miejsca eventowe. Dlatego oprócz tradycyjnych wykładów planujemy również zorganizowanie sesji wyjazdowych do różnych obiektów, aby na miejscu bezpośrednio zapoznać się zarówno z szerokimi możliwościami eventowymi lokacji jak i z pracującą kadrą. Mamy w planach m.in. zajęcia praktyczne w terenie m.in. odwiedzenie Stadionu Narodowego i zapoznanie się z przygotowaniem eventów w tym wyjątkowym miejscu od tzw. kuchni. W programie zawarliśmy również organizacje spotkań oraz paneli dyskusyjnych z przedstawicielami rożnych sektorów branży, podczas których uczestnicy studium będą mogli nie tylko zaczerpnąć praktycznej wiedzy, ale również nawiązać bezpośrednie kontakty.

Działania SBE od początku istnienia organizacji skupiają się przede wszystkim na działalności szkoleniowej i networkingowej. Podnoszenie kwalifikacji osób związanych zawodowo z branżą czy ugruntowanie i popularyzacja zawodu Event Managera to dwa z głównych celów statutowych Stowarzyszenia Branży Eventowej. Tak narodził się pomysł na stworzenie profesjonalnego kierunku studium, który nie będzie tylko teoretycznym wykładem lecz przede wszystkim praktycznym warsztatem i wnikliwym poznaniem branży eventowej. Na większości uczelni studenci otrzymują ogromną wiedzę teoretyczną, lecz wciąż brakuje przełożenia jej na rzeczywistość. Zależy nam, aby uczestnicy studium otrzymali bogatą wiedzę od szerokiego grona ekspertów w branży. Zachęcam do składania dokumentów rekrutacyjnych i mam nadzieję do zobaczenia na pierwszym zjeździe już w październiku.