ELFY SBE- PODSUMOWANIE CHARYTATYWNEJ AKCJI BRANŻY EVENTOWEJ

Chociaż do Świąt pozostały niecałe dwa tygodnie, we wtorek 10 grudnia w warszawskim Klubie Stodoła, miało miejsce piękne świąteczne wydarzenie – gala charytatywna dziewiątej już edycji Elfów SBE. Jak na prawdziwe elfy przystało, i w tym roku pomocnicy Świętego Mikołaja nie zawiedli i tłumnie zjawili się, by wesprzeć potrzebujące dzieci. „Zaczynamy mocnym uderzeniem, tak naprawdę cały rok pomagania” – zaznacza Żaneta Berus, Członek Zarządu SBE.

W ramach 9. edycji programu pomoc otrzymały dwa ośrodki: Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny w Otwocku oraz Dom dla Dziecka Keja w Biskupcu. Dzięki zaangażowaniu i szczodrości gości i partnerów udało się spełnić marzenia szesnaściorga dzieci, które otrzymały spersonalizowane prezenty, pomoc dla przyszłych rodziców z Domu dla Dziecka w Biskupcu i wsparcie ośrodka w Otwocku.  Dodatkowo, w tym roku po raz pierwszy firmy z branży eventowej podjęły się nowego zadania. Kilka słów o tym projekcie powiedziała Renata Razmuk, Członek Zarządu SBE, Event Designer SC Event Design„Nowością , która zaistnieje w tym roku jest akcja wolontariacka (…) będziemy remontować jeden z ośrodków. Odmalowywać ściany, kłaść podłogi, montować gniazdka, czyli to co eventowcy potrafią najlepiej robić podczas eventu. Montaże są naszym chlebem powszednim.”

O oprawę wydarzenia zadbały firmy z branży MICE. Kultowy klub Stodoła zmienił się na jeden wieczór w krainę Świętego Mikołaja, w której królują miłość i dobroć. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie katowicka firma Event Solutions Center, która dzięki technice i oświetleniu stworzyła magiczny klimat. Scenografia eventowa zbudowana przez SC Event Design odzwierciadlała ducha świąt. Meble w strefie Mikołaja dostarczył RENTDESIGN. Strefa bufetowa i wyposażenie przestrzeni to dzieło Colors of Design. Pysznym jedzeniem ugościła nas Empresa Cetering, a o napoje i drinki zadbał Event Kate. Nad oprawą filmową czuwał IMS Events. Pamiątki w postaci pięknych fotografii zapewniło Hejo Studio. To dzięki nim mogliśmy poczuć klimat świąt już na dwa tygodnie przed Wigilią.

„Pracując w branży eventowej, wiemy o tym, że przez właśnie event możemy realizować cele organizacji takiego wydarzenia jak Elfy Stowarzyszenia Branży Eventowej, podczas którego możemy przynosić prezenty dla tych, którzy tego naprawdę potrzebują. W naszym przypadku jest to młode pokolenie. Są to dzieci, niemowlaki, czyli takie dzieciaki, które chcą dostrzec dobro we wszechświecie i tym, co ich otacza” –  powiedziała o akcji Elfy Dagmara Chmielewska, Dyrektor Zarządzająca SBE.

Galę charytatywną Elfy SBE 2019 wsparli swoją obecnością niesamowici artyści. Część artystyczną otworzyła Ana z Galitsyna Art Group, która malując za pomocą piasku i śniegu stworzyła wspaniałe widowisko. Adrian Pruski z Justedishow swoimi sztuczkami kompletnie nas zaczarował. Do bólu brzucha (oczywiście ze śmiechu) doprowadził nas niezawodny Bilguun Ariunbaatar ze swoim programem rozrywkowym.

Muzycy na przemian podrywali nas do tańca i wyciszali, skłaniając do refleksji. Śpiewom, tańcom i śmiechom nie było końca. Różowe Smoki oczarowały nas kompletnie. To cudowne, kiedy jedne dzieciaki pomagają innym dzieciakom. Stefski&Hutsch zaintrygowali nas swoim niekonwencjonalnym podejściem do muzyki. Sabina SAGO otuliła nas swym głosem. Brian Allan tchnął w nas nową energię. Zespół Wokalny Vocalove wypełnił galę różnorodnymi dźwiękami, a Grupa Robocza podgrzała jeszcze, prawie wrzącą już, atmosferę.

Galę poprowadził dla nas – po raz kolejny – niezawodny, niezastąpiony człowiek od zadań specjalnych – Krzysztof Łobodziński.

„Jestem dumna, że od blisko dekady możemy dzielić się dobrem, wywoływać uśmiech, nieść nadzieję. Dziękuje gorąco wszystkim osobom, firmom, artystom, którzy zaangażowali się w 9. edycję Elfów SBE. Bez tej pomocy nie byłoby możliwe tak kompleksowe niesienie pomocy Interwencyjnemu Ośrodkowi Preadopcyjnemu w Otwocku oraz Keja Dom dla Dziecka w Biskupcu. Elfy pokazują, że nie zatraciliśmy tego, co najważniejsze: otwartości na drugiego człowieka, potrzeby pomagania, dzielenia się dobrem” – mówi Marta Chmielewska, Prezes SBE.

Kolejne Elfy SBE za nami. W 2020 roku czeka nas jubileuszowa, dziesiąta już edycja. Jeszcze nie chcemy zdradzać dokładanie co i jak. Jednak mamy kilka pewniaków: odbędzie się w grudniu, wesprze potrzebujące dzieciaki i będzie jeszcze piękniejsza i bardziej hojna. Z edycji na edycję chcemy pomagać większej ilości dzieci. Dzięki Wam udaje Nam się spełniać to założenie.

Dziękujemy! Do zobaczenia w kolejnej edycji Elfów SBE. Wesołych Świąt!

Recent Posts