Edycja III

III edycja Studium Event Management zakończona

Zakończyła się III edycja organizowanego przez Stowarzyszenie Branży Eventowej we współpracy z Fundacją na rzecz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego podyplomowego Studium Event Management. Certyfikaty ukończenia kursu odebrało dwudziestu absolwentów. Uroczyste zakończenie Studium odbyło się 14 czerwca br. na Wydziale Zarządzania UW.

Trwające dwa semestry Studium Event Management powstało z myślą o wszystkich osobach pragnących poszerzyć swoje kompetencje w zakresie organizacji wydarzeń. W ramach kursu, uczestnikom przedstawione zostały niezbędne zagadnienia teoretyczne oraz zapewniona została możliwość zweryfikowania zdobytej wiedzy w praktyce. Program studium objął – oprócz zajęć dydaktycznych w wymiarze 168 godzin – warsztaty i spotkania z praktykami oraz wizje lokalne zarówno obiektów eventowych, jak i wydarzeń.

Studium Event Management to projekt, który ma swoją mocną merytoryczną podstawę, jednak z roku na rok udoskonalany jest o kolejne nowe elementy, a w programie pojawiają się zajęcia dostosowane do danej grupy uczestników. To kurs, w którym oprócz teorii staramy się jak najbardziej przybliżyć uczestnikom organizację wydarzeń od strony praktycznej, stąd liczne spotkania z przedstawicielami branży i poznanie zagadnień dotyczących event managementu w praktyce. Największą nagrodą dla nas, jako twórców programu jest fakt, że już w trakcie Studium wiele osób zaczyna odnosić pierwsze spektakularne sukcesy w realizacjach, które prowadzą, lub – co cieszy ogromnie – znajduje pracę właśnie w branży eventowej. Takie momenty, gdy kurs kończą zadowoleni i zmotywowani do pracy w eventach uczestnicy wzruszają, ale też umacniają nas w prowadzeniu projektu – mówi Anna Nowakowska, Członek Zarządu Stowarzyszenia Branży Eventowej.

III edycję Studium ukończyło 20 absolwentów. Wśród nich znalazły się osoby, które prowadzą już swoją działalność związaną z organizacją eventów, podwykonawcy, pracownicy korporacji, a także osoby niezwiązane dotąd z profesjonalną organizacją wydarzeń, chcące rozpocząć karierę w zawodzie event managera.

Jako osobie bez doświadczenia zawodowego w branży eventowej, Studium pokazało mi jakie mam możliwości, a co za tym idzie, pomogło zdefiniować zawodowy cel. Na pewno bardzo miło będę wspominać zajęcia i wykładowców, którzy oferowali swoją pomoc nie tylko w ramach samych zajęć, ale teraz czas na kolejny krok, a będzie nim dla mnie znalezienie praktyk w Berlinie, w którym mieszkam. Marzy mi się praca w event marketingu – podsumowała Studium Miriam Oblong, wyróżniona absolwentka III edycji.

Tegorocznym absolwentom, którzy ukończyli kurs z wyróżnieniem, po raz pierwszy w historii Studium – oprócz certyfikatu – wręczono także list polecający, będący rekomendacją Stowarzyszenia Branży Eventowej. Dokument ten stanowi formę potwierdzenia, iż dany absolwent dzięki swojej postawie, zaangażowaniu oraz wysokiemu poziomowi zarówno teoretycznej, jak i praktycznej wiedzy na temat event marketingu może z powodzeniem podjąć pracę w firmie eventowej.

Program zajęć Studium pozwolił mi uświadomić sobie na czym dokładnie polega organizacja eventów i jak szerokie jest to pojęcie – mówi Hanna Galuba, absolwentka Studium Event Management, również wyróżniona podczas III edycji kursu. – Wykładowcy przedstawili nam pełne oblicze zawodu event managera: zarówno jego plusy, jak i minusy. Według mnie najcenniejszym doświadczeniem podczas tegorocznej edycji Studium była możliwość zajrzenia za kulisy wydarzeń, a jego wyróżnikiem fantastyczna atmosfera na zajęciach oraz aktywny dialog z osobami koordynującymi kurs.

Kolejna, IV edycja Studium Event Management ruszy już w październiku br.