RADA PROGRAMOWA EVENT BIZNES 2019

ŻANETA BERUS

CEO i założyciel firmy konsultingowej In2Win Business Consulting działającej od 2011 roku w obszarze MICE; członek zarządu Stowarzyszenia Branży Eventowej, ekspert branżowy

Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, ukończyła Wydział Handlu Zagranicznego. Swoją edukację kontynuowała w ramach licznych szkoleń i kursów. W 1999 roku ukończyła program biznesowy Values Management and Applied Prioritizing w Centrum Edukacyjnym Interclub w Chicago, rok później studium biznesowe Go Smart Business i podyplomowe studia zarządzania na Northwestern Business College w Chicago. W 2010 roku do swoich naukowych osiągnięć dołączyła także dyplom studiów Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Żaneta Berus piastowała prestiżowe stanowisko Konsula Handlowego w Konsulacie Generalnym RP w Chicago i odpowiadała za promocję polskiej gospodarki na rynku amerykańskim. Przez 16 lat była związana z obiektem EXPO XXI w Warszawie. Od 2006 w Zarządzie tej firmy oraz na stanowisku Dyrektora Zarządzającego, a ostatnich 6 lat na stanowisku prezesa Zarządu. Do końca kwietnia 2017 r. piastowała również funkcję Executive Director w Sapphire Group, do której należy także EXPO XXI oraz Blue Business Media

Przez kolejne 2 lata była Dyrektorem Zarządzającym największego obiektu wystawienniczego w Polsce – Ptak Warsaw Expo i odpowiadała za koordynację działań i współpracę z zewnętrznymi klientami oraz organizacjami międzynarodowymi.

Jednocześnie od 2011 roku prowadzi swoją firmę konsultingową In2Win i doradza organizatorom oraz firmom zainteresowanym organizacją wydarzeń, w szczególności tych targowych. Żaneta Berus działa także czynnie w Stowarzyszeniu Branży Eventowej będąc członkiem zarządu tej organizacji odpowiedzialnym za współpracę międzynarodową, a do końca lipca 2016 roku była przez ponad 6 lat Wiceprezesem Polskiej Izby Przemysłu Targowego, członkiem Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce oraz członkiem UFI – Światowego stowarzyszenia zrzeszającego branże targową.

Za swoje działania na rzecz samorządu i zasługi dla promocji Polski, Żaneta Berus otrzymała Srebrny Krzyż Zasługi, drugie najważniejsze odznaczenie państwowe, przyznane przez Prezydenta RP. Także branża eventowa doceniła jej zaangażowanie. Uhonorowana została tytułem MP-12, jako najlepszy menedżer obiektu w kategorii Dostawca-Venue, . Żaneta Berus odebrała kolejne wyróżnienie branżowe - tytuł „Osobowość Roku” w kategorii „Menadżer obiektu”, a także  Odznakę „Zasłużona dla turystyki” przyznawaną przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

EDYTA BRYKAŁA

Prezes Zarządu Noble Concierge

Absolwentka Pedagogiki Artystycznej na Uniwersytecie Śląskim, animacji w CREPS (Lille, Francja) oraz PR w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej.

Od 1992 związana była z branżą turystyczną, tworząc pionierskie projekty nowo-czesnej turystyki przyjazdowej oraz promocji Polski poza jej granicami. W latach 1998 – 2004 w Citroen Polska, odpowiedzialna za promocję marki, w tym m. in. za realizacje eventowe oraz incentive. Przez ponad pięć lat zajmowała stanowisko dyrektor kreatywnej w agencji Sound of Music.

Od 2010 dyrektor zarządzająca Noble Concierge (Grupa Getin Noble Bank), lidera usług premium w Polsce, spółki będącej ekskluzywnym serwisem informacyjnym i organi-zacyjnym oferowanym 24 godziny na dobę, dostępnym na całym świecie.  W 2016 objęła funkcję prezesa zarządu spółki.

Wieloletni i obecny członek Jury MP Power Awards. Frankofil, od 2011 członek Międzynarodowej Rady Turystyki Francuskiej. Promotorka gastronomii najwyższej jakości.

JACEK CAPUTA

Event Marketing Manager Grupa Żywiec

Wieloletni praktyk i ekspert event marketingu i sponsoringu. Menedżer i konsultant innowacyjnych projektów marketingowych, sponsoringowych związanych ze sportem, muzyką, kulturą i sztuką. Zajmuje się promocją i reklamą w spółkach ITI, imprezami i sponsoringiem w Elbrewery. Od wielu lat Menedżer Zespołu Event Marketingu i Sponsoringu w Grupie Żywiec.

Realizuje i nadzoruje szereg kluczowych działań eventowych i projektów marketingowych, między innymi takich jak: Open’er Festival, Męskie Granie czy The Wildest Night Party. Współtworzy kluczowe projekty sponsoringowe współpracując z piłkarską Reprezentacją Narodową, Ekstraklasą i czołowymi klubami sportowymi.

Dodatkowo aktywny plastyk, ilustrator i projektant z dorobkiem kilkunastu wystaw indywidualnych.

KRZYSZTOF CELUCH

Prezes Celuch Consulting

Prezes Celuch Consulting; mówca, trener, konsultant biznesowy, wykładowca akademicki. Pełnomocnik rektora ds. współpracy z biznesem w Szkole Głównej Turystyki i Rekreacji. Przewodniczący kapituły programu MP Power Awards oraz członek kapituły nagrody Crystal Awards i RISE Award (USA). Specjalizuje się w przemyśle spotkań, event marketingu i zarządzaniu wydarzeniami (event management).

Krzysztof pomaga organizacjom, instytucjom i przedsiębiorstwom w obszarach zarządzania, komunikacji i motywacji, rozwoju biznesu, w szczególności w odniesieniu do przemysłu spotkań (event marketingu).

MARTA CHMIELEWSKA

Prezes Stowarzyszenia Branży Eventowej, Prezes Mea Group

Prezes agencji eventowej specjalizującej się w całościowym, angażującym zmysły kreowaniu wydarzeń, nagrodzonej tytułem „Dostawcy Roku 2016” w kategorii Creative Services w konkursie PROCON Awards 2017.

M. Michałowska z branżą eventową jest związana od 1997 r. Doświadczenie zawodowe zdobywała w agencjach eventowych odpowiadając za obszar realizacji imprez
i PR. Własną agencję założyła w 2008 r. i odtąd konsekwentnie ją rozwija, co zapewnia Mea Group stały wzrost i pozycję jednego z liderów polskiego rynku organizacji eventów.

Czynnie angażuje się także w życie polskiej branży eventowej, regularnie gości na łamach branżowych tytułów. Do Zarządu SBE na stanowisko wiceprezesa została powołana w lutym 2014 r. W listopadzie tego samego roku, decyzją Walnego Zgromadzenia Członków SBE, objęła stanowisko Prezesa Zarządu. Wyróżniona m.in. tytułem „Osobowości Roku 2014” przez magazyn MICE Poland w kategorii Organizator oraz „Businesswoman Roku 2014” w kategorii Lider w branży eventowej magazynu „Businesswoman&Life”.

Jest wykładowcą Studium Event Managementu na Wydziale Zarządzania UW oraz zasiada w jury konkursu TopEvent.

MARIUSZ GERAŁTOWSKI

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki i Zakupów (PSML)

Strateg zakupów i innowacji w łańcuchu dostaw. Absolwent MBA z ponad 20 letnim doświadczeniem w zakupach korporacyjnych (P&G, Pepsico, GSK, Novartis). Przez 8 lat pracował w Szwajcarii, kierując zakupami na poziomie regionu (Emerging Growth Markets, Europe) oraz globalnym (Head Global Sourcing Marketing). Budował globalne strategie dla kategorii zakupowych z rocznymi wydatkami rzędu 2mld USD, realizował budżety oszczędnościowe do 200 mln USD.

Współtwórca globalnej strategii zakupowej dla funkcji liczącej ok 1 tys pracowników. Twórca globalnej strategii innowacji dla ww. funkcji oraz innowacyjnych procesów zakupowych. Głęboko przekonany, że Zakupy mogą generować znaczącą wartość dla organizacji (rozwiązywanie problemów biznesowych) przez modyfikację współczesnych procesów zakupowych i budowanie nowych kwalifikacji.

Wrócił do Polski z aspiracją budowania z Polski centrum kompetencji (teoretycznych i praktycznych) łańcucha dostaw na skalę Europy.

MAGDALENA KONDAS

Dyrektor Programowa Konferencji, Redaktor Naczelna MeetingPlanner.pl

Prowadzi portal branży eventowej MeetingPlanner.pl, którego misją jest dostarczanie informacji, narzędzi oraz budowanie społeczności branży eventowej i jej rozwój. MeetingPlanner.pl jest także organizatorem konkursu MP Power Awards® i Kreatywny Roku Branży Eventowej.
Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, studiowała polonistykę i dziennikarstwo, ale od kilkunastu lat zajmuje się branżą eventową. Jako PR-owiec współpracowała z agencjami eventowymi. Przez kilka lat prowadziła branżowy magazyn „MICE Poland”.

Jest członkiem jury konkursów MP Power Awards®, Kreatywny Roku Branży Eventowej, Procon Awards. Dyrektor programowa konferencji Event Biznes, organizowanej przez Stowarzyszenie Branży Eventowej. Prowadzi zajęcia z zakresu przemysłu spotkań, organizacji wydarzeń oraz mediów w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie oraz w ramach studium Event Management.

KRZYSZTOF ŁOBODZIŃSKI

Aktor, konferansjer, wokalista, prezenter radiowy

W swojej pracy wykorzystuje zmysł obserwacji, refleks, intuicję i poczucie humoru.
Kocha poznawać nowych ludzi i słuchać ich historii. Uwielbia też opowiadać historie i hipnotyzować słuchaczy.
Po każdym poprowadzonym wydarzeniu upewnia się w tym, że jest na właściwym miejscu.

Wolne chwile spędza w kinie i przy fortepianie. Jeśli kiedyś scena przestanie go pasjonować, zostanie kierowcą miejskiego autobusu.

KrzysztofLobodzinski.pl

ANNA NOWAKOWSKA

Blogerka strefaMICE.pl/SBE

Z branżą eventową i hotelarską związana od kilkunastu lat. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na kierunku Turystyka i Rekreacja, doktorantka. Jedna z inicjatorek założenia Stowarzyszenia Branży Eventowej.

Dyrektor Programowa czterech edycji konferencji Event Biznes, poświęconej znaczeniu i wartości event marketingu oraz eventu jako skutecznego narzędzia biznesowego.

Hotelarz, ekspert z zakresu przystosowania przestrzeni w obiektach i miejscach spotkań dla branży eventowej. Doradza firmom prowadząc MICE Consulting z zakresu event marketingu, event managementu, MICE Venue managementu oraz stosowania eventu jako narzędzia wsparcia sprzedaży.

Wykładowca turystyki biznesowej oraz przedmiotów związanych z zarządzaniem obiektami i miejscami spotkań. Prelegentka i panelistka wielu konferencji branżowych oraz autorka licznych publikacji m.in. dla magazynów: Hotelarz, Event Management Polska, MICE Poland, MICE Venue, Hotel Biznes, OOH Magazine.

Prowadzi firmę doradczą MICE & VENUE CONSULTING zajmująca się przygotowaniem i wdrożeniem strategi biznesowych dla obiektów eventowych. Od sierpnia 2018 sprawuje również stanowisko New Business Director w RAJT Hale namiotowe.

SEBASTIAN OPRZĄDEK

Prezes Zarządu Agencji El Padre, KAE

Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie i studiów podyplomowych UW (Psychologia Zachowań Rynkowych). Udziałowiec, Prezes Zarządu, Dyrektor Obsługi Klienta agencji El Padre. Współtwórca wielu kampanii i laureat nagród z zakresu marketingu: Złotej Strzały, Boomerangu, Golden Arrow, Złotych Spinaczy, MP Power oraz Globes Award.

Członek założyciel Klubu Agencji Eventowych przy SAR, członek Jury konkursu KTR. Laureat statuetki MP Power Awards 2012  i 2018 w kategorii agencja eventowa. Laureat statuetki Osobowość Roku MICE Poland 2015 w kategorii Organizator. W latach 2015 - 2016 Członek Zarządu KAE, w latach 2017 – 2018 Prezes Zarządu KAE.

RENATA RAZMUK

Członek Zarządu Stowarzyszenia Branży Eventowej,Marketing & Business Development Director, Event Designer, Agencja Interaktywna Social Connect

Absolwentka WAT w Warszawie. Przez 19 lat pracowała w Renault Polska, odpowiedzialna za wprowadzenie polityki komunikacji wewnętrznej oraz organizację wydarzeń: spotkań, konferencji, konwencji produktowych, integracji, pikników, programów incentive travel, targów itp. W 2010 otrzymała nagrodę koncernu za najlepszy projekt komunikacji wewnętrznej Communication Function Awards „Eco2gether”. Pomysłodawca i organizator Wolontariatu Pracowniczego.

Od 2016 roku prowadzi Agencję Interaktywną Social Connect Group, w ramach której wspiera rozwój strategii biznesowych i marketingowych swoich klientów – Pracownia Kreativa. Prowadzi brand SC Event Design zajmujący się event designem – uzupełnienie scenografii .

Osobowość Roku Mice Poland 2011. Przewodnicząca jury pierwszej edycji konkursu MP Power Awards 2012, obecnie członek jury. Członek Rady Etyki przy SBE. Członek jury konkursu Top Event przy Forum Branży Eventowej FBE, członek Zarządu Stowarzyszenia Branży Eventowej SBE oraz Rady Programowej konferencji Event Biznes 2017. Uczestnik i prelegent wielu spotkań, konferencji i debat branżowych.

DAGMARA CHMIELEWSKA

DYREKTOR ZARZĄDZAJĄCA SBE, DYREKTOR PROGRAMOWA STUDIUM EVENT MANAGEMENT NA UNIWERSYTECIE WARSZAWSKIM

Jej eventowe pasje to głównie promocja Polski na arenie międzynarodowej. Za flagowy projekt, którym jest Szachownica Lotnicza symbolem przyjaźni polsko- brytyjskiej otrzymała podziękowania od królowej Anglii Elżbiety II. Za swoją działalność uhonorowana została tytułem Człowieka Sukcesu Warmii i Mazur 2016 roku przyznany przez magazyn “Osobowości i Sukcesy”. Przez 8 lat prowadziła w Londynie Hurricane of Hearts i zarządzała 300osobowym zespołem organizując najgłośniejsze polonijne projekty (koncerty, seminaria, akcje społeczno- charytatywne, bale i akcje sportowe) . O eventach opowiadała na Uniwersytecie w Oksfordzie, Uniwersytecie Greenwich, Imperial College London oraz University City London. Współpracowała z Wembley Stadium, Football Association, Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, Polskim Komitetem Olimpijskim, Centrum Stosunków Międzynarodowych.Jej autorskie akcje głośno komentowane były w BBC, ITV, The Daily Mail, Metro i we wszystkich mediach w Polsce.

Członek jury międzynarodowych konkursów branżowych BEA World Festival, Baltic- Nordic Event Award, Evento Awards Helsinki, Forum Branży Eventowej 2017.

Piotr Basek

Założyciel i członek zarządu firm należących do TSE Grupa

Od dziecka pasjonował się urządzeniami elektronicznymi podglądając je w witrynach sklepowych. W latach 90-tych był dwukrotnym Mistrzm Polski Dj-ów. Grał w najlepszych, warszawskich klubach. Audiofil. W 1996 roku wraz z Łukaszem Kubiakiem założył TSE Laser & Sound, firmę, która jako pierwsza w Polsce, organizowała spektakularne pokazy laserów, a dziś jest liderem na rynku techniki scenicznej. Cechy, ktore pomogły mu osiagnąć sukces zawodowy to: upór, wytrwałość, uczciwość, odwaga i gotowość na zmiany. Zawsze stara się zapewnić najlepszą jakość tego co robi. Wierzy, że nowoczesne technologie ułatwiają ludziom życie. U innych ceni szczerość.