RADA PROGRAMOWA KONFERENCJI EVENT BIZNES

ŻANETA BERUS

CEO i założyciel firmy konsultingowej In2Win Business Consulting działającej od 2011 roku w obszarze MICE/ ekspert branżowy

Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, ukończyła Wydział Handlu Zagranicznego. Swoją edukację kontynuowała w ramach licznych szkoleń i kursów. W 1999 roku ukończyła program biznesowy Values Management and Applied Prioritizing w Centrum Edukacyjnym Interclub w Chicago, rok później studium biznesowe Go Smart Business i podyplomowe studia zarządzania na Northwestern Business College w Chicago. W 2010 roku do swoich naukowych osiągnięć dołączyła także dyplom studiów Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Żaneta Berus piastowała prestiżowe stanowisko Konsula Handlowego w Konsulacie Generalnym RP w Chicago i odpowiadała za promocję polskiej gospodarki na rynku amerykańskim. Przez 16 lat była związana z obiektem EXPO XXI w Warszawie. Od 2006 w Zarządzie tej firmy oraz na stanowisku Dyrektora Zarządzającego, a ostatnich 6 lat na stanowisku prezesa Zarządu. Do końca kwietnia 2017 r. piastowała również funkcję Executive Director w Sapphire Group, do której należy także EXPO XXI oraz Blue Business Media

Przez kolejne 2 lata była Dyrektorem Zarządzającym największego obiektu wystawienniczego w Polsce – Ptak Warsaw Expo i odpowiadała za koordynację działań i współpracę z zewnętrznymi klientami oraz organizacjami międzynarodowymi.

Jednocześnie od 2011 roku prowadzi swoją firmę konsultingową In2Win i doradza organizatorom oraz firmom zainteresowanym organizacją wydarzeń, w szczególności tych targowych. Żaneta Berus działa także czynnie w Stowarzyszeniu Branży Eventowej będąc członkiem zarządu tej organizacji odpowiedzialnym za współpracę międzynarodową, a do końca lipca 2016 roku była przez ponad 6 lat Wiceprezesem Polskiej Izby Przemysłu Targowego, członkiem Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce oraz członkiem UFI – Światowego stowarzyszenia zrzeszającego branże targową.

Za swoje działania na rzecz samorządu i zasługi dla promocji Polski, Żaneta Berus otrzymała Srebrny Krzyż Zasługi, drugie najważniejsze odznaczenie państwowe, przyznane przez Prezydenta RP. Także branża eventowa doceniła jej zaangażowanie. Uhonorowana została tytułem MP-12, jako najlepszy menedżer obiektu w kategorii Dostawca-Venue, . Żaneta Berus odebrała kolejne wyróżnienie branżowe - tytuł „Osobowość Roku” w kategorii „Menadżer obiektu”, a także  Odznakę „Zasłużona dla turystyki” przyznawaną przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

EDYTA BRYKAŁA

właściciel Level +

absolwentka Pedagogiki Artystycznej na Uniwersytecie Śląskim, oraz PR w warszawskiej SGH. Edukację w dziedzinie andragogiki i animacji społecznej uzupełniała w CREPS Wattignies (Lille, Francja).

Od 1992 r. związana była z branżą turystyczną (krakowska Promenada), budując pionierskie projekty nowoczesnej turystyki przyjazdowej oraz promocji Polski poza jej granicami. W latach 1998 - 2004 odpowiedzialna za promocję marki Citroen, współtworzyła jej wizerunek w naszym kraju. Przez ponad 6 lat zajmowała stanowisko dyrektor kreatywnej w agencji eventowej Sound of Music.

W latach 2010 – 2020 tworzyła i zarządzała pierwszą firmą concierge na rynku polskim, stanowiącą do dziś banchmark dla powstających usług asystenckich: od 2010 do 2016 jako dyrektor zarządzająca, a następnie jako prezes zarządu Noble Concierge, spółki oferującej kompleksowy serwis concierge 24/7 dla klientów premium private banking w Noble Banku. W ramach tej spółki zarządzała m. innymi Biurem Podróży Noble Concierge, organizowała wyjazdy korporacyjne typu incentive oraz liczne eventy. W środowisku gastronomicznym ceniona jako promotorka kulinariów najwyższej jakości, producentka m. innymi spektakularnego Wine&Food Noble Night, prestiżowej gali i zarazem jednego z najważniejszych konkursów kulinarnych w Polsce, który tworzyła i organizowała z powodzeniem przez 10 ostatnich lat.

Jest entuzjastką networkingu. Posiada wieloletnie doświadczenie B2B w segmencie premium (lifestyle – luxury travel & hospitality). Aktualnie zaangażowana w dynamicznie rozwijającą się inicjatywę www.muzeumskarbnarodu.pl Ponadto, jako freelancer konsultuje i szkoli w obszarach: PR i event marketing marek luksusowych. Projektuje również działania potęgujące doświadczenie marki oraz buduje struktury obsługi klienta, spełniające wymogi serwisu premium.

Swoje życie zawodowe dzieli z działalnością na rzecz rozwoju branży eventowej, turystycznej i gastronomicznej. Jest wykładowcą Studium Event Management na Uniwersytecie Warszawskim oraz członkiem Rady Programowej Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie. Będąc honorowym członkiem Stowarzyszenia Branży Eventowej, zasiada w Radzie Etyki przy SEB oraz Radzie Programowej konferencji Event Biznes. Jest również wieloletnim członkiem Jury MP Power Awards.

KRZYSZTOF CELUCH

Prezes Celuch Consulting

Prezes Celuch Consulting; mówca, trener, konsultant biznesowy, wykładowca akademicki. Pełnomocnik rektora ds. współpracy z biznesem w Szkole Głównej Turystyki i Rekreacji. Przewodniczący kapituły programu MP Power Awards oraz członek kapituły nagrody Crystal Awards i RISE Award (USA). Specjalizuje się w przemyśle spotkań, event marketingu i zarządzaniu wydarzeniami (event management).

Krzysztof pomaga organizacjom, instytucjom i przedsiębiorstwom w obszarach zarządzania, komunikacji i motywacji, rozwoju biznesu, w szczególności w odniesieniu do przemysłu spotkań (event marketingu).

DAGMARA CHMIELEWSKA

PREZES SBE, DYREKTOR PROGRAMOWA STUDIUM EVENT MANAGEMENT NA UNIWERSYTECIE WARSZAWSKIM

Jej eventowe pasje to głównie promocja Polski na arenie międzynarodowej. Za flagowy projekt, którym jest Szachownica Lotnicza symbolem przyjaźni polsko- brytyjskiej otrzymała podziękowania od królowej Anglii Elżbiety II. Za swoją działalność uhonorowana została tytułem Człowieka Sukcesu Warmii i Mazur 2016 roku przyznany przez magazyn “Osobowości i Sukcesy”. Przez 8 lat prowadziła w Londynie Hurricane of Hearts i zarządzała 300osobowym zespołem organizując najgłośniejsze polonijne projekty (koncerty, seminaria, akcje społeczno- charytatywne, bale i akcje sportowe) . O eventach opowiadała na Uniwersytecie w Oksfordzie, Uniwersytecie Greenwich, Imperial College London oraz University City London. Współpracowała z Wembley Stadium, Football Association, Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, Polskim Komitetem Olimpijskim, Centrum Stosunków Międzynarodowych.Jej autorskie akcje głośno komentowane były w BBC, ITV, The Daily Mail, Metro i we wszystkich mediach w Polsce.

Członek jury międzynarodowych konkursów branżowych BEA World Festival, Baltic- Nordic Event Award, Evento Awards Helsinki, Forum Branży Eventowej 2017.

MARTA CHMIELEWSKA

Prezes Mea Group/ Managing Partner EWENEMENT Brand Experience Workshop/ mentorka/ wykładowczyni akademicka

Prezes agencji eventowej specjalizującej się w całościowym, angażującym zmysły kreowaniu wydarzeń, nagrodzonej tytułem „Dostawcy Roku 2016” w kategorii Creative Services w konkursie PROCON Awards 2017.

M. Michałowska z branżą eventową jest związana od 1997 r. Doświadczenie zawodowe zdobywała w agencjach eventowych odpowiadając za obszar realizacji imprez
i PR. Własną agencję założyła w 2008 r. i odtąd konsekwentnie ją rozwija, co zapewnia Mea Group stały wzrost i pozycję jednego z liderów polskiego rynku organizacji eventów.

Czynnie angażuje się także w życie polskiej branży eventowej, regularnie gości na łamach branżowych tytułów. Do Zarządu SBE na stanowisko wiceprezesa została powołana w lutym 2014 r. W listopadzie tego samego roku, decyzją Walnego Zgromadzenia Członków SBE, objęła stanowisko Prezesa Zarządu. Wyróżniona m.in. tytułem „Osobowości Roku 2014” przez magazyn MICE Poland w kategorii Organizator oraz „Businesswoman Roku 2014” w kategorii Lider w branży eventowej magazynu „Businesswoman&Life”.

Jest wykładowcą Studium Event Managementu na Wydziale Zarządzania UW oraz zasiada w jury konkursu TopEvent.

Dawid Frik

Dyrektor marketingu Grupy Impel, Wiceprezes Zarządu MarketCO Sp. z o.o.

Odpowiada za marketing i promocję Grupy Kapitałowej Impel. Wcześniej: Kierownik Biura PR w Grupie Hasco, Kierownik zespołu ds. marketingu i PR (Dolnośląska Szkoła Wyższa) w Centrum Rozwoju Szkół Wyższych TEB Akademia, Dyrektor Biura Promocji, Rzecznik Prasowy DSW, Pełnomocnik Rektora ds. współpracy absolwentami DSW.  Doświadczenie w branży eventowej zdobywał w Hali Stulecia we Wrocławiu, gdzie pracował na stanowisku starszego specjalisty ds. marketingu i sprzedaży. Jest również inicjatorem licznych przedsięwzięć realizowanych w obszarze aktywizacji organizacji pozarządowych, osób starszych oraz działań międzypokoleniowych. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, gdzie ukończył z wyróżnieniem studia I stopnia na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna oraz studia II stopnia na specjalności Zarządzanie wizerunkiem i e-PR. Ukończył również podyplomowe studia menedżerskie w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. W roku 2015 był finalistą IX edycji konkursu PRotony – nagrody przyznawanej profesjonalistom w dziedzinie komunikacji.

Katarzyna Gadomska

Członek Zarządu SBE, CEO Acora Events

CEO Acora Events, która od 2006 roku z sukcesem kieruje firmą organizującą wydarzenia biznesowe na terenie Łodzi i całego kraju, a także poza jego granicami. Bierze udział w wielu inicjatywach oraz tworzy produkty i atrakcje często związane z użyciem nowych technologii. Odważna, kreatywna, nie boi się trudnych wyzwań i wytrwale dąży do celu. Mocno nastawiona na rozwój branży wydarzeń i wzrost świadomości wśród klientów. Kobieta sukcesu, a co za tym idzie, idealna partnerka do współpracy.

MAGDALENA KONDAS

Dyrektor Programowa Konferencji, Redaktor Naczelna MeetingPlanner.pl

Prowadzi portal branży eventowej MeetingPlanner.pl, którego misją jest dostarczanie informacji, narzędzi oraz budowanie społeczności branży eventowej i jej rozwój. MeetingPlanner.pl jest także organizatorem konkursu MP Power Awards® i Kreatywny Roku Branży Eventowej.
Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, studiowała polonistykę i dziennikarstwo, ale od kilkunastu lat zajmuje się branżą eventową. Jako PR-owiec współpracowała z agencjami eventowymi. Przez kilka lat prowadziła branżowy magazyn „MICE Poland”.

Jest członkiem jury konkursów MP Power Awards®, Kreatywny Roku Branży Eventowej, Procon Awards. Dyrektor programowa konferencji Event Biznes, organizowanej przez Stowarzyszenie Branży Eventowej. Prowadzi zajęcia z zakresu przemysłu spotkań, organizacji wydarzeń oraz mediów w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie oraz w ramach studium Event Management.

KRZYSZTOF ŁOBODZIŃSKI

Aktor, konferansjer, wokalista, prezenter radiowy

W swojej pracy wykorzystuje zmysł obserwacji, refleks, intuicję i poczucie humoru.
Kocha poznawać nowych ludzi i słuchać ich historii. Uwielbia też opowiadać historie i hipnotyzować słuchaczy.
Po każdym poprowadzonym wydarzeniu upewnia się w tym, że jest na właściwym miejscu.

Wolne chwile spędza w kinie i przy fortepianie. Jeśli kiedyś scena przestanie go pasjonować, zostanie kierowcą miejskiego autobusu.

KrzysztofLobodzinski.pl

Grzegorz Łopata

Członek Zarządu SBE, CEO Asap Drukarnia

Związany z branża poligrafii od 2013 roku – początkowo jako account manager w agencji reklamowej, aż w końcu obejmując stanowisko CEO. W 2016 roku na bazie doświadczeń z agencji powstał koncept drukarni ASAP – drukarni która specyfikację pracy dla klientów z branży Eventowej i konferencyjnej rozumie bez słów. Promuje koncepcję komplementarności usług dla klienta, dzięki czemu może się on skupić na tym co dla niego jest najważniejsze – realizacji wydarzenia na najwyższym możliwym poziomie.

Emilia Melon- Olchowicz

Członek Zarządu SBE, Właściciel Melon Catering

Od ponad 20 lat w branży cateringowej, jest osobą współodpowiedzialną za sukces firmy Melon Catering, ktora od wielu lat konsekwentnie realizuje strategię rozwoju. To dzięki Emilii każda oferta jest dopracowana w najdrobniejszym szczególe. To jej energia pozwala na to, by zespółl był w stanie organizować ogromne przedsięwzięcia, często w tym samym czasie, nie tracąc na jakości. Działania (Emilii) udowodniły i każdego dnia przypominają, że trzeba poznawać potrzeby klienta i na nie odpowiadać, że to smak i estetyka definiuje potrawy, nowe rozwiązania technologiczne ułatwiają pracę zespołowi. Rezultat takich działań to wysoka jakość, innowacyjne podejście do eventów oraz imponujący rozwój. Pasjonatka podróży i sztuki kulinarnej. Prywatnie mama dwóch córek Marty i Leny.

ANNA NOWAKOWSKA

New Business & Marketing Director Rajt hale namiotowe/ CEO MICE & Venue Consulting/ blogerka strefaMICE.pl

CEO MICE & Venue Consulting. New Business & Marketing Director w RAJT Hale namiotowe. Ekspert rynku MICE. Wykładowca, prelegent konferencji branżowych, konsultant biznesowy. Członek Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń TUgether. Dwukrotna laureatka konkursu 100 Most Influential People in Event Industry. Juror Eventex Awards.

Z branżą eventową i hotelarską związana od ponad 16 lat. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na kierunku Turystyka i Rekreacja. Doktorantka.

Jedna z inicjatorek założenia Stowarzyszenia Branży Eventowej, w którym przez niemal 10 lat sprawowała funkcję Członka Zarządu ds. Edukacji. Twórca projektu edukacyjnego Studium Event Management na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, autorka programu i kierownik programowy studium przez 7 edycji. Odpowiedzialna za współpracę z uczelniami wyższymi w zakresie tworzenia nowych programów edukacyjnych z zakresu event managementu. Autorka szkoleń z dziedziny event management, event marketing oraz MICE Venue Management.

Dyrektor Programowa czterech konferencji Event Biznes poświęconej znaczeniu i wartości event marketingu oraz eventu jako skutecznego narzędzia biznesowego. Wieloletni członek Rady Programowej Konferencji.

Wybrana w 2020 roku na Viceprezesa ds. Edukacji w MPI Poland Chapter na lata 2021 – 2023. Członek Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce. Członkini Lady Business Club.

Hotelarz. Swoja przygodę z hotelarstwem rozpoczęła jako specjalista ds. konferencji i bankietów w Mazurkas Conference Centre i Hotelu Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim. Odpowiedzialna również za obsługę cateringów zewnętrznych w Mazurkas Catering w tym realizacji zewnętrznych do 1500 osób. Przez 6 lat związana z Hotelem NARVIL**** Conference & Spa jako Manager ds. Kluczowych Klientów. Tworzyła strategię sprzedażową sektora MICE i marketingową już na etapie budowy obiektu i pre - openingu.

Obecnie ekspert z zakresu przystosowania przestrzeni w obiektach i miejscach spotkań dla branży eventowej. Doradza lokacjom jak współpracować z branżą MICE. Konsultant z zakresu event marketingu, event managementu, MICE Venue managementu oraz stosowania eventu jako narzędzia wsparcia sprzedaży. CEO w MICE & Venue Consulting.

Od 6 lat związana również z firmą RAJT hale namiotowe gdzie odpowiedzialna jest m.in. za realizacje eventowa oraz weselne. Zgłębia tajniki branży ślubno-weselnej oraz eventów plenerowych z sektora PREMIUM. Śledzi światowe trendy i pomaga rozwijać profesjonalny rynek wesel i ślubów w Polsce. Specjalizuje się w realizacjach plenerowych. Prowadzi również szkolenia z tego zakresu m.in. w Akademii Perfect Day oraz Be The Best Kamila Romanow.

Wykładowca turystyki biznesowej oraz przedmiotów związanych z zarządzaniem obiektami i miejscami spotkań oraz szerokorozumianą branżą eventową i hotelarską.

Prelegentka i panelistka wielu konferencji branżowych z zakresu event marketingu, event managementu, tematyki MICE, hotelarstwa, eventów plenerowych premium oraz dostosowywania przestrzeni lokalizacji do eventu.

Autorka licznych publikacji min dla magazynów: Hotelarz, Event Management Polska, MICE Poland, MICE Venue, THINK MICE, Hotel Biznes, Ohh Magazine i wielu innych.

Laureatka konkursu Tourism Trends Awards. Wyróżniona dwukrotnie tytułem Ekspert podczas konferencji Hotel Meeting. Laureatka konkursu „Most Influential people in Event Industry 2019 oraz 2020” by Eventex Awards. Obecnie juror Eventex Awards.

Wieloletni członek Rady Etyki branży eventowej.

Członek Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce oraz MPI Poland Chapter.

Prowadzi bloga poświęconego event marketingowi, obiektom i miejscom spotkań oraz szerokorozumianej branży eventowej i hotelarskiej – www.strefaMICE.pl

Prywatnie: Wieczna optymistka. Entuzjastka. Uwielbia dźwięki saksofonu, górskie wędrówki, książki, latynoskie rytmy oraz kabarety. Mama 2 synów oraz żona wspaniałego męża, z którym dzieli pasję do branży eventowej i weselnej.

SEBASTIAN OPRZĄDEK

Prezes Zarządu Agencji El Padre

Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie i studiów podyplomowych UW (Psychologia Zachowań Rynkowych). Udziałowiec, Prezes Zarządu, Dyrektor Obsługi Klienta agencji El Padre. Współtwórca wielu kampanii i laureat nagród z zakresu marketingu: Złotej Strzały, Boomerangu, Golden Arrow, Złotych Spinaczy, MP Power oraz Globes Award.

Członek założyciel Klubu Agencji Eventowych przy SAR, członek Jury konkursu KTR. Laureat statuetki MP Power Awards 2012  i 2018 w kategorii agencja eventowa. Laureat statuetki Osobowość Roku MICE Poland 2015 w kategorii Organizator. W latach 2015 - 2016 Członek Zarządu KAE, w latach 2017 – 2018 Prezes Zarządu KAE.

Paweł Piłat

Dyrektor Handlowy Regionu Mazowieckiego Impel Group

Związany ze sprzedażą usług od 2009 roku. Doświadczenie w prowadzeniu własnej firmy zajmującej się jakością w branży spożywczej. Obecnie Dyrektor Handlowy Regionu Mazowieckiego w Grupie Impel. Współtworzy i rozwija zespół którego celem jest sprzedaż usług z branży Facility Management. Obecnie uczestnik studiów MBA. Interesuje się zachowaniami statusowymi, grupowymi stanami flow i komunikacją interpersonalną.

RENATA RAZMUK

Managing director SC Event Design

Absolwentka WAT w Warszawie. Przez 19 lat pracowała w Renault Polska, odpowiedzialna za wprowadzenie polityki komunikacji wewnętrznej oraz organizację wydarzeń: spotkań, konferencji, konwencji produktowych, integracji, pikników, programów incentive travel, targów itp. W 2010 otrzymała nagrodę koncernu za najlepszy projekt komunikacji wewnętrznej Communication Function Awards „Eco2gether”. Pomysłodawca i organizator Wolontariatu Pracowniczego.

Od 2016 roku prowadzi Agencję Interaktywną Social Connect Group, w ramach której wspiera rozwój strategii biznesowych i marketingowych swoich klientów – Pracownia Kreativa. Prowadzi brand SC Event Design zajmujący się event designem – uzupełnienie scenografii .

Osobowość Roku Mice Poland 2011. Przewodnicząca jury pierwszej edycji konkursu MP Power Awards 2012, do 2017 członek jury.Członek Rady Etyki przy SBE. Członek jury konkursu Top Event przy Forum Branży Eventowej FBE, członek Zarządu Stowarzyszenia Branży Eventowej SBE oraz Rady Programowej konferencji Event Biznes 2017. Uczestnik i prelegent wielu spotkań, konferencji i debat branżowych.